Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon d3200(vagy d5200) vagy...

Nikon d3200(vagy d5200) vagy Canon 2000d?

Figyelt kérdés
Első fényképezőgépem lenne. Nem tudom eldönteni hogy a Canon e jobb vagy a Nikon, a Canon specifikációkban kicsit rosszabb, és kissebb a szenzora. De újabb mint a Nikon. Viszont a nikonhoz (legalábbis tapasztalataim alapján) nincs annyi objektív, és drágábbak is. Csak hobbifotózásra kellene, illetve hogy megismerkedjek a fotózás világával

2022. nov. 24. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:

"kisebb a szenzora"

Az a különbség csak elméleti. A többi leírt az megfontolandó.

2022. nov. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy túl sok vérprofi fotós lenne a legnagyobb és legspeciálisabb igényekkel akár, akinek kevés lenne a Nikon objektívkínálata...

Egyébként ebbe a Nikonba jóval jobb szenzor került, mint a Canonba, és nem a méret miatt.

2022. nov. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mojjo, mi miatt jobb? Nem vagyok még annyira otthon a témába csak az alap fogalmakat tudom.
2022. nov. 28. 18:46
 4/4 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: Mindenféle tulajdonságában. Kevésbé zajosodik, nagyobb, méghozzá jóval-jóval nagyobb a dinamika-átfogása és színek terén is előnyben van.
2022. nov. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!