Milyen Sony gépet lenne érdemes vennem? Nikon D5200 kategóriaváltás miatt gondolkodok Sonyn, csak nem ismerem a márkát.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb 10 éve fényképezem, mindig Nikon kameráim voltak, de most szeretnék váltani, és más fotósoktól sok jót hallottam a Sony vázakról. Különösen azért, mert van néhány analóg objekítevm is, (Helios, Takumar) amit Nikonon nehezebb jól használni. Viszont egyáltalán nem ismerem a márkát, emiatt lenne szükségem némi iránymutatásra. Árban kb 2-300 ezer a keretem rá.



2022. nov. 30. 22:18
 1/3 Mojjo ***** válasza:
79%

Azt félretéve, hogy miért akarsz olyan márkára váltani, amit nem is ismersz (Nikon Z bajonettre ugyanúgy lehet manuális objektíveket adaptálni, csak F-re volt ez bajos), tudni kellene, mik az igényeid, mit vársz egy géptől.

Én ennyi pénzért egy A7II-t keresnék (használt gép, újonnan ez a pénzösszeg semmire nem elég) az E-bajonettes adok-veszek facebook csoportban ( [link] ). De így ismeretlenül neked ki tudja kell-e a full frame, illetve az A7 kezelőszervei, vagy jobb lenne egy A6xxx helyette.

2022. nov. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 éve fotózol de ennyire nem értesz hozzá, hogy nem tudod magadnak eldönteni milyen vázat vegyél?

Ennyi pénzből egyébként nem fogsz sokkal jobb felszerelést kapni.

2022. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nincs tapasztalatom olyan géppel ami nem tükrös, így igen ehhez nem értek azon túlmenően hogy utánaolvasok. De gondoltam kérdezni nem bűn, igy komplett kategóriaváltás előtt.
2022. dec. 1. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!