Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóiskola kategória váltás...

Zsinga kérdése:

Autóiskola kategória váltás lehetséges? Hogy működne?

Figyelt kérdés
Sziasztok, B kategóriájú jogosítványt kezdtem el egy autóiskolánál, a kresz vizsga és az elsősegély vizsga elsőre sikerült, és ugye most kezdtem el a gyakorlati (vezetési) órákat, tudni kell rólam, hogy életemben ezek az első órák amit kormány mögött töltök, eddig 5 órán vagyok túl, de az oktatóm annyira türelmetlen és lekezelő ha elrontok valamit, hogy teljesen elmegy a kedvem az egésztől. Ha már jobban csináltam valamit de nem tökéletesen akkor is képes a hibát kiemelni. Ne értsetek félre, tudom, hogy ez a dolga, de amilyen stílusban "lebasz" konkrétan, az nem 1 oktatóhoz méltó véleményem szerint. Másrészről tudni kell rólam, hogy mindig is inkább a motorokat részesítettem előnyben, mindig is motorra akartam volna jogosítványt először, ehhez volt is motivációm, az autóvezetéshez az első gyakorlati órámon is nagyon kevés magabiztossággal ültem be, hiszen minden uj volt számomra, teljesen megkellett ismernem mindent, ez a magabiztosság csak egyre csökken a gyakorlati órákon töltött órák számával, hiszen az oktatóm nagyon lekezelő, ahogy az előbb is irtam. Ahelyett, hogy segítene, sokszor csak ül mellettem és várja, hogy elkövessem a hibát amit aztán ujra feltud hozni, és amikor csinálnám a következő feladatot még mindig beszél, beszél de természetesen nem arról, hogy mire figyeljek, hanem még arról, hogy "ez igy siralmas volt stb...". De a kérdésem nem is erről szólna, hanem, hogy lehetséges-e B kategóriáról A2 kategóriára átváltani? Illetve ez, hogy müködne? Tegyük fel, hogy 81000 ft a tanfolyam díja az A2 jogositványnak, de ebben benne van a kresz tanfolyam is amit én már elvégeztem, ilyenkor ez az összeg lejön belőle? Továbbá ha ennél a sulinál maradnék, akkor, hogy alakulna a fel nem használt gyakorlati órák száma? Illetve ahogy mondtam eddig 5 órán vettem részt a 30-ból és ma fizettem be az első részletet ami 30 ezer forint, ebből esetleg visszajár valami, hiszen elég kicsi töredéke a 30 órának ez az összeg. Továbbá visszatérve az eredeti kérdésre ilyen kategóriaváltás lehetséges-e egyáltalán? Köszönöm, ha elolvastad, és ha tudsz segíteni. :)

2017. okt. 4. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Hamár megvan az elsősegély és KRESZ ne legyél birka és ne hagyd ott. Válts oktatót, olyat, aki türelmes, jófej lesz és szenvedd mostmár ki. Majd utána később megcsinálod motorra ha még mindig érdekel. De innen már ne hagyd abba a B-t. Keress egy másik oktatót és annyi.
2017. okt. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szabad már abbahagyni! Én is világéletemben motoros voltam, szeretek ugyan autózni is de motorozni sokkal inkább, de be kell látni: az autós jogsinak sokkal több értelme van praktikus szempontból. Egy autót sokkal több mindenre lehet használni, mint egy motort, és szerintem annak van értelme, ha te nagy motoros vagy, ha mindkettő van. Tedd csak le a B-t, nekem is borzalmas oktatóm volt, de kibírtam, letettem, aztán nekivágtam az A2-nek, és azt is letettem. Neked is ezt ajánlom.
2017. okt. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyetértek, hogy egy autót sokkal több mindenre lehet használni és praktikusabb, és szeretném később a B jogosítványt is lerakni, de minden gyakorlati napom egy rémálom, az, hogy beülök az oktatóm mellém semmi magabiztossággal az nagyon rossz érzés. Ezek után jönnek a lebaszások, ami csak még rosszabbá teszik az egészet. Ha folytatnám is, csak szünettel tudnám és egy uj oktatóval. De a legnagyobb motivációm az A2-re váltásra lenne jelenleg. Megértem az eddigi válaszokat, hogy nem éri meg ott hagyni, de ha mégis ezt tenném, lehetséges-e lenne, és ha igen akkor a kreszt és az elsősegélyt sem kéne ujra csinálnom, igaz?
2017. okt. 4. 15:35
 4/6 anonim ***** válasza:

B-ről A2-re nem lehet váltani. Amit megtehetsz, hogy felmondod a jelenlegi oktatási szerződésedet és kötsz egy újat, A2-re.


Az elsősegély vizsgát nem kell újra letenni, de a KRESZ-t igen. Sőt, KRESZ oktatásra is el kell menned, mert eltér az A és B kategóriás.


Az nem állapot, hogy görcsösen mész órára, pszichés problémákat fog okozni a jövőben. Kérj másik oktatót vagy menjél át másik iskolába. Pontosan így adjad elő: Ha nem adnak másik oktatót, akkor átmész. Kell a pénz nekik, fognak lépni.

2017. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, oktatóváltásnál fogok maradni. Ez a leglogikusabb. :)
2017. okt. 4. 15:58
 6/6 anonim ***** válasza:

Csináld meg a B kategóriát, mert a mai világban már lassan szarni se lehet nélküle, olyan mint az érettségi.


Aztán lehet sose kell majd autót vezetned.

2017. okt. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!