Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy fényképezőgépet, saját használatra, amellyel igazából a telefonos fotózást váltanám ki, így csupán családtagokat/barátokat szeretnék fotózni nyaraláskor, utazáskor stb., semmi komolyabbat.


Nagyon nem vagyok otthon a fényképezőgépek kapcsán, így valaki tapasztaltabbat szívesen meghallgatok :)



2023. jan. 9. 11:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
Mennyi a keret?
2023. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Tekintve a célját, kb. 150E-ig mennék el.
2023. jan. 9. 11:54
 3/20 Morzsi007 ***** válasza:
33%
DSLR, belépőszint.
2023. jan. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

MILC használtan. Ennyi pénzbe ez fér bele.

Olympus OM-D E-M10 Mark II

2023. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Én valami használt cserélhető objektíves gépet vennék 1 univerzálisabb objektívvel. 150-ből már azért lehet válogatni.

A MILC egy fokkal drágább, viszont kompaktabb és általában újabbak, a DSLR-ből sokkal nagyobb választék lesz mind vázak mind objektívek terén, viszont valamivel nagyobb, nehezebb. Képminőségben nem sok különbség van köztük.

2023. jan. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
#5 minden másban annál inkább... a Milc javára.
2023. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
#6 egyéni ízlés kérdése, számomra kellemesebb a DSLR :) Milcre váltottam, de aztán visszamentem DSLR-re.
2023. jan. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Mojjo ***** válasza:
33%

Igazából azért az nem annyira ízlés kérdése, hogy a milcek majdnem mindenben verik a dslr-eket. És mivel dslr-eket és hozzájuk való objektíveket a Pentaxon kívül senki nem fog már többé fejleszteni, a váz- és objektívkínálat is a milcek javára fog billenni. Újakat tekintve már nagyjából most.

Mondom ezt úgy, hogy már én sem használok milcet. De tudom, hogy teljesen szubjektív, "hangulat" okokból, ami igen-igen gyenge alap arra, hogy bárkinek dslr-t tanácsoljak - nem is tenném soha.

2023. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
59%
Elég magas szintű fotós körökben mozgok, saját tapasztalatból és ismerőseim tapasztalatából beszélek, hogy a súlyon és frissességen kívül abszolút semmi előnyük nincs. Sok esetben (pl. üzemidő, időjárásállóság, masszívság, ár) még a DSLR-ek a nyerők. Ha ugyan arról a témáról egymás mellé teszel egy dslr képet és egy milc gépet, nem fogod megmondani a különbséget, erre q nyakamat teszem.
2023. jan. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%

9

Tévedsz, én a nagy lépés előtt hosszas teszteket szenvedtem a nikon ff és sony a7 vonalon ugyanazon beállításokkal-obikkal (adapterrel ). A sony nyert színvilágban, részletgazdagságban.Használni nehéz megszokni, de a végeredmény az, amit elvártam.A canon 5d vonal majdnem hozta ezt csak ott még az L szériás obik is a fost súrolják...


Azonban a kérdező csak emlékképeket akar, amit a kis monitorán vagy 4-8k tévéjén fog 1:1-ben nézni, végül meg teló mutogatni.Ez jobbára a megszokott, ezért neki inkább egy kis cukrofalat a megfelelő, ami a panasonic fz300.

Megvan neki a 2.8 fényerő nagylátótól a teléig.Ottan a 4k videofelvétel-egészen kiváló, amiből még fotókat is kivághat egy két gombnyomással.

Wifi, nfc is van benne meg sok sok dolog és a makró is nagyon jó.

Oké, az érzékelő kicsi, de általános emlékképekre ideális.

Kicsi, könnyű, akku elég jól bírja, de lehet +1 természetesen.

Ha nem full frame igény a minőség, ezt imádni fogja.


[link]

2023. jan. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!