Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A normál, kamerára tehető...

A normál, kamerára tehető vakukat lehet távolról irányítani?

Figyelt kérdés
Szeretnék hátulról megvillantani valamit, de nem tudom, hogy az ilyen fajta vakuval lehetséges e ez. Egy yongnuo vakum van, anit rá kell tenni a gép tetejére amúgy. Ilyenekhez is van távkioldó? Vagy az csak a hatalmas stúdióvakukhoz van?
2023. márc. 29. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Némelyiket lehet, némelyiket nem. Meg kell nézni a vakud leírásában hogy tudja e.
2023. márc. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. márc. 29. 08:06
 3/9 anonim ***** válasza:

A vaku leírásában minek lenne a távkioldóról szó? A távkioldó az a gépet helyettesíti.

Kérdező, vannak külön távkioldók, de vannak gyári rendszerek is, mint a Canonnál a régebbi megoldás a gépen levő (nagy) vakun levő infra távadó, és a villantani kívánt vakun levő infra vevő, meg vannak ugyanezek rádiós kivitelben is, ahol esetleg a vázban van az adó, szóval a géped kezelési utasítása is kellhet.

2023. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as nem egy filmet nézünk.

A vakut is lehet távolról kioldani. Többféle mód is van erre. EZért írtam, hogy a vaku leírásában kell mgenézni hogy az adott vaku mire képes.

2023. márc. 29. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szinte biztos, hogy lehet. Megfelelő szinkron kábellel minden vakut ki lehet oldani. A gép vakupapucsára megy az egyik csatlakozó, a kábel másik végén lévő csatlakozóra pedig a vaku. Még a TTL mód is működni fog, és minden egyéb, amit a géped és a vakud egyébként tud (HSS, hátsó redőny szinkron, stb)

A másik megoldás a vezeték nélküli kioldás. Alapból ezt is sok vaku tudja. A saját (Yongnuo) távvezérlőjével lehet vezérelni a vakut. Ezt tényleg kell támogatnia a vakunak is.

A harmadik megoldás a teljes vezeték nélküli távvezérlés. Ilyenkor van egy távvezérlő, amit a gép vakupapucsára raksz, és egy vevő egység, amire a vakut teszed. A távvezérlőt és a vevőt összehangolva típustól függetlenül menni fog.

Én a Godox vezeték nélküli rendszerét használom, de azt hiszem a Yongnuo-nak is van sajátja. Ez akkor lehet érdekes, ha kell a wireless, de a vakudba nincs beépített vevő.

Ha megírod a vaku pontos típusát és azt, hogy milyen márkájú gépre akarod csatlakoztatni, meg tudom nézni a leírásokban, hogy pontosan mit lehet használni.

2023. márc. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
YN568EX III yongnuo vaku. Én szerintem van ilyen funkciója, dobozon ott van hogy wireless. Canon Eos R6 gép. Milyen eszközt kell vennem, hogy ezzel meg tudjak hátulról valamit villantani? És mire szokták állítani? V szimplán rakjam le majd a földre?
2023. márc. 30. 06:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy semmi egyéb nem kell hozzá!


YN568EX III user manual szerint (sajnos csak angol nyelvűt találtam):


One YN568EX lll can respectively accept the master unit of YN6OOEX-RT ll, YN568EX ll, YN568EX Ill, 6OOEX(ll)-RT, 58OEX ll, SB-910/900/800/700,Nikon internal flash and Canon commander and wireless signal of 7D/60D/600D, realizes external TTL and manual flash and stroboscopic flash.


Tehát tud slave lenni Canon Commanderhez, a felsorolt Yongnuo vakukhoz és a Canon 7D/60D/600D vázakhoz. Ezek elég régi vázak, nincs kizárva, hogy az újabbakkal is működik.

[link]



A Canon Eos R6 kézikönyve szerint:

"Vezeték nélküli többvakus fényképezéshez rádiós vagy optikai vezeték nélküli átvitelt használhat."

[link]


A fentiek alapján szerintem mennie kellene.

A vás és a vaku beállításait a fenti linkeken található leírások alapján próbáld meg elvégezni. Én úgy gondolom, működnie kellene, de sajnos nem találtam a két eszköz együttműködésére semmilyen konkrét utalást

2023. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget! Jó, hogy vannak itt még olyanok, akik nem trollkodnak hanem tényleg segítenek!
2023. márc. 30. 21:22
 9/9 anonim válasza:
Yongnuo vakuk általában kompatibilisek a Yongnuo távkioldókkal, amelyek lehetővé teszik a vakuk vezeték nélküli vezérlését. Az Egyszerűbb vakukhoz általában infravörös távkioldó tartozik, amely általában csak rövid távolságra működik és az eszköz látható tartományában helyezkedik el. Azonban a Yongnuo vakukhoz való távkioldók mellett találhat olyan vezeték nélküli kioldókat is, amelyek infravörös vagy rádiójeles kommunikációt használnak, és azok segítségével akár 100 méter távolról is irányíthatja a vakut. Tehát ha vásárol egy megfelelő távkioldót, akkor a Yongnuo vakuját távolról is vezérelni tudja. Azonban fontos tudni, hogy a vakuk vezeték nélküli irányítása gyakran korlátozott funkciókhoz vezethet, tehát érdemes ellenőrizni a vakuk és a távkioldó kompatibilitását, és figyelni a használati utasításban felsorolt korlátozásokat.
2023. máj. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!