Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon shutter count kinyerése...

Canon shutter count kinyerése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

Egy régebbi Canon gépből (1300D) szeretném kinyerni az expo számot, viszont a neten fellelhető csoda programok egyike sem képes megmondani. EOSInfo "not_available" hibaüzenetet dob, amik meg egy kép exif-jéből olvasnák ki, nem találnak semmit. (Ha jól tudom, a Canonok nem is nyomják bele ezt az infót képbe.)


Ha valakiknek lenne rá valami megoldása, nagyon hálás lennék érte!



2023. ápr. 8. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Minden fotó exif adatában benne van.

Legegyszerűbb, ha az utolsó fotód feltöltöd ide:

[link]

2023. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amit más módszer nem, azt a Camera Kft kiolvassa pár ezresért.
2023. ápr. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A raw képet töltötted fel?
2023. ápr. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, a RAW képet. Sajnos azóta sem találtam megoldást. :(
2023. ápr. 8. 18:57
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen biztos megoldás, hogy felhívod a Camera Kft.-t, megkérded, az adott modellből kinyerhető-e az információ egyáltalán, és ha igen, mennyiért oldják meg neked.
2023. ápr. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, teszek egy próbát velük!
2023. ápr. 9. 12:25
 7/12 anonim ***** válasza:
A Camera Kft minden modellből ki tudja olvasni, azt meg, hogy hozzájuk fordulj, én már tegnap javasoltam, így aztán a tök sem érti miért csak az #5-nek köszönöd meg.
2023. ápr. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ránézésre ezt találtam.

[link]

2023. ápr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az apotelyt oldal ismeri a Canon gépeket is, nagyrészt olyanokból is tud olvasni, amiből más nem. Raw-ot kell feltenni azt hiszem.


Másik megoldás a hex editorral való keresgélés, de elvileg ez nem 100%-os hogy kapsz releváns eredményt.


[link]


Igaz, ez nem 1300D, de mindegy... meg lehet próbálni.

De az apotelyt tudni fogja szerintem.

2023. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#7: Ne haragudj, hogy ennyire megsértettelek, legközelebb igyekszem odafigyelni, hogy személy szerint neked célozzam a köszönetnyilvánítást. :D (Egyébként már válaszadáskor mindenkinek ment a zöld pacsi, aki jó tippet adott.)


#8: már próbáltam, sajnos ez is exif-ből olvas, így bukó, azért köszi.


#9: sajnos ezt is (apotelyt) próbáltam már, nem jártam sikerrel. Rengeteg programot felsorolt, de egyik sem akar működni nálam. A hex editoros megoldással teszek egy próbát, illetve ha minden igaz a napokban sikerül hozzájutnom egy kölcsön macbookhoz, hátha az arra írt progikkal jutok valamire.


Köszi mindenkinek a tippeket!

2023. ápr. 14. 01:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!