Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen objektívet ajánlanátok...

Milyen objektívet ajánlanátok családi videózáshoz? (Ballagás,templomi események,stb.) A gép egy Canon EOS 250D.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
17-50 2.8, kicsit drágábban 24-70 2.8 vagy valami fényerősebb fix, pl. 35mm 1.8
2023. ápr. 16. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A családi videózásba sokminden belefér, közeliek és távoliak is, szóval egy általános zoomobi kéne oda. A templomban nyilván nem mászhatsz bele a pap szájába, Gerzsonka szülinapján meg nem rúghatod ki a közfalat h messziről vedd fel, szóval jó, ha a látószöget rugalmasan tudod komponálni.
2023. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem 18-135 IS STM van, ami azért jó, mert az STM motorral a fókuszálás nem hallatszik be a videóba. A zoom része is megfelelő videózáshoz, nyilván a széleslátó lehetne nagyobb. De ha sokat videózol beltéren, akkor van STM-es obiból 10-18-as is.
2023. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
#3 videózáshoz biztos hogy nem vennék változó rekeszű objektívet.
2023. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#4 Gondolkodni kell előre, és manuálisan előre beállítani a végállás min. rekeszét. Persze ez beltérben már édeskevés lesz... Főleg egy templomban.
2023. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól még zoomoláskor ugyanúgy veszíteni fog a fényerőből. Tudom, mert használtam ilyen obit, és utáltam a videózást vele.
2023. ápr. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Mojjo ***** válasza:
@6: Miért veszítene zoomoláskor a fényerőből, ha eleve, ahogy az ötös írta, a végállás fényereje, azaz a teljes tartomány leggyengébb fényereje van beállítva rekeszként a teljes tartományra?
2023. ápr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne kérdezd a miértjét, de így működik. Próbáld ki.

Tudom, mert az első pár évemben csak a kitobikkal videózgattam (18-55 és 55-200) és mind a kettőnél, ha mondjuk f8-at beállítottam, zoomoláskor ugyan úgy veszített a fényerőből.

2023. ápr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Mojjo ***** válasza:

@8: A fényerőből nem veszít. A fényerő a legtágabb blendeállást jelenti, az objektív egy geometriai tulajdonsága, nem tud belőle veszíteni.

A blende sem szűkül, ha beállítod valamire. Ami nálad történhetett, az az, hogy a t értéke romlott az objektívnek.

Minden objektív minden állásához tartozik egy f és egy t érték. Az f érték az adott álláshoz tartozó gyújtótávolság és belépőpupilla-átmérő hányadosa. Ez azonban - az elterjedt tévhittel ellentétben - nem mutatja meg, mennyi fény halad át az objektíven. Az objektív lencsetagjai ugyanis nem tökéletesen átlátszóak, vissza is verődik és el is nyelődik rajtuk/bennük a fény, csökkentve annak áthaladó mennyiségét. Az ezzel a veszteséggel korrigált f érték lesz a t érték. Az, hogy mennyi ez a veszteség függ a lencséktől maguktól és azok állásától is, így zoomoláskor változhat. Viszont hogy mennyire változik, észrevehető-e, vagy teljesen elhanyagolható és észrevehetetlen, hogy ha észrevehető, akkor zoomoláskor javul, vagy romlik, már az adott konkrét objektíven múlik.

Azaz attól, hogy neked x objektívvel volt ilyen tapasztalatod, nem biztos, hogy y objektív így fog viselkedni. És ismételten: ennek semmi köze a fényerőhöz.

2023. ápr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mojjo ***** válasza:

Fun fact: Mivel a jelenség független a fényerőtől, fix fényerejű zoomobjektív is viselkedhet így.

A videósok épp ezért nézegetik a t értékeket is. A fotósok nem törődnek velük, sőt, sok fotós a létezésükről sem tud, pedig egy videósnak evidencia. És fotó objektíveknél legtöbbször meg sincs adva.

2023. ápr. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!