Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek kirándulásokra, portréra, állatok fotózáshoz?

Figyelt kérdés
Sony a5000, a5100, a6000/ Nikon d5200, d7000 ezekkel szemeztem eddig, ez lenne az első gépem...Használtan szeretném vásárolni

2023. ápr. 24. 04:55
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Az a5000-esen nincs kereső, csak a kijelzővel tudsz bohóckodni, napsütésben semmit nem fogsz látni a kijelzőből.

A dslr nagy, nehéz, kirándulásokhoz jobb a milc.


Emiatt az a6000-et választanám ezek közül.

2023. ápr. 24. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sony A6000-et venném én is a helyedben... Kicsi könnyű, mégis hatalmas tudás és minőség van beépítve. Ellenben - ami engem rendkívül idegesít - Sony betegség, a kijelző szeret vedleni. Fóliát ajánlott rá tenni / tetetni.
2023. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó valóban a sony a6000, van belőle két vázam is, azért van kettő, mert sz egyik szenzorán van egy hajszál karcolás, balf.sz voltam tisztításnál, de ahogy néztem a képeken semmi nyoma nincs. Egyetlen problémám van az a6000-rel: Raw+Jpg beállításnál ha sorozatfotót készít az ember (10 kép/másodperc) iszonyat lassan menti el a mem.kártyára.
2023. ápr. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A DSLR gépek gyorsabban mentenek sorozatfotózás után?
2023. ápr. 24. 19:14
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem a tükör hiánya miatt menti lassan a Sony a képeket, gondolom.
2023. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
#3 Lassú a kártya... ennyi csak a gond. Kiköpné az az adatot ha lenne mire. Csapot kicsit nyitod meg se fog özönleni a víz...
2023. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyaralok vagy kirándulok akkor a Sony 6400-at szoktam vinni valamelyik kis utazózoommal.

Kicsi, könnyű, nincs az az érzés, hogy inkább nem viszek gépet mert nincs kedvem cipelni.

Ha célzottan fotózni megyek akkor a Sony A7III jön, sokszor több prime obival, vakuval, néha állvánnyal - hogy több mindent meg tudjak oldani. Hátrány, hogy cipelni kell mindent.


Szerintem kezdésnek egy Sony 6x00 nagyon jó választás. Aztán ha nagyon belejössz és már lépnél tovább technikailag akkor úgyis váltasz majd egy komolyabb FF vázra.

2023. ápr. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!