Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A7S III MILC gép már professzi...

A7S III MILC gép már professzionális csúcs váznak/gépnek számít?

Figyelt kérdés
2023. máj. 7. 10:21
 1/7 Mojjo ***** válasza:
90%
Ez egy erősen specializált, konkrét feladatra tervezett gép, fotósoknak teljesen értelmetlen ezt választani. Videóra, ha 4K videózás a cél, nem pedig nagyobb felbontás, akkor remek váz és nagyjából ennyi.
2023. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, videózáshoz.

fotósnak miért értelmetlen?

Illetve olyan kérdés lenne, ha veszek objektívet hozzá pl canon 70-200 f2.8 akkor az rámegy?

2023. máj. 7. 10:56
 3/7 Mojjo ***** válasza:
72%

@2: Mert ez nem egy fotósoknak készült gép. 12MP felbontás így 2023-ban - de egyébként a gép megjelenésekor, 3 éve is - értelmezhetetlen fotós viszonylatban. Ez kb 18 évvel ezelőtt volt szokásos felbontás full frame vázon.

Gondolom, EF bajonettes Canon objektívre gondolsz. Magában nem megy rá, de létezik Canon EF - Sony E adapter, azzal használható, ha valamilyen okból ilyen objektívet akarsz rá.

2023. máj. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem rettentően túlárazott valamiről beszélünk egyébként... Ahogyan az elődjei is azok, használtan legalábbis. Főleg az első a maga foszló-málló kijelzőjével együtt...
2023. máj. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:

Na igen, a Sony soha nem az építési minőség és az igényes anyaghasználat csúcsát jelentette. Még 2006-ban talán, ha jól emlékszem, volt egy Sony A100-am, az első Sony DSLR, még Minolta A bajonettel. Egészen döbbenetesen fröccsöntött biliműanyag gép volt. Érdekes élmény volt, főleg az akkori Pentax K10D-mhez meg K100D-mhez képest. Viszont el kell mondjam, hogy rettenetesen élveztem kézbe venni és használni ennek ellenére is.

Azóta nem volt Sony gépem, de úgy látom, sok minden nem változott. Vedlő kijelzők, nyúló-pergő gumik, más gyártókhoz képest nevetségesen gagyi időjárásbiztos szigetelések stb stb. De ezzel együtt is a Sony E bajonett most talán az egyik legbiztosabb és jobb választás a piacon, más okokból. Kinek mi a fontos.

2023. máj. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Fuji minőségibb fényévekkel, csak ugye az meg "drága". Én is ha tehetném, tehettem volna, azt vennék. Manuálozni azzal is lehet.
2023. máj. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:

@6: Miért lenne drágább a Fuji, mint a Sony?

Pont tegnap láttam pl 270-ért egy használt X-H1-et, aki bele akar vágni a Fuji világába, annak baromi jó ajánlat.

2023. máj. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!