Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik objektív lehet jobb nekem?

Melyik objektív lehet jobb nekem?

Figyelt kérdés

TAMRON SP 150-600mm F/5-6,3 Di VC


Vagy valami kicsit rövidebb, de VR-os, pl valami ilyesmi:


Nikon AF VR-Nikkor 80-400mm f/4.5-5.6 D


Madárfotózás lenne, a távolság eléggé számít, csak nem tudom, hogy a Tamronnal mekkora a gáz akár 5, akár 600 milisban, hogy nincs VR. Alapvetően azért kézből szeretnék fotózni. D5300-as, vagy valami ilyen kategóriájú váz lesz hozzá.



2023. máj. 14. 23:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Tamron azért gyengébb sok téren. Nekem van (nem ez a méret, egy kisebb), és nagyon kitekerve azért van egy kis színhibája... De tény, hogy töredéke.
2023. máj. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A színhiba talán kevésbé zavar, mint a remegés, főleg az a fő kérdés bennem, hogy tudok-e kézből tartva jó képeket lőni vele.
2023. máj. 14. 23:47
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
600-asal nem hiszem. Legalább egy monopod kell hozzá. Igaz nekem nem teljesen jó a kezem, én 300-at sem tudok már rendesen kitartani kézből.
2023. máj. 14. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy stabis váz sokat segítene. Oly vázon a 400mm-ert 1/100 idővel simán kitartom.
2023. máj. 15. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De hisz a Tamronban is van stabilizátor, az a VC rövidítés. VC = Vibration Control
2023. máj. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van benne stabi. Addig sem jutottál el, hogy megnézd az adatlapját?

Meg csomó teszt is van, tessék megnézegetni a youtubeot!

[link]

https://www.youtube.com/results?search_query=TAMRON+SP+150-6..

2023. máj. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy átfogású telék mindig valami kompromisszummal járnak. Talán a legáltalánosabb az, hogy a hosszú végén romlik a képminőség. Én egy 70-300-as Canonnal jártam úgy, hogy 200-ig okés volt, afölött meg úgy nem, hogy arra jöttem rá, hogy amikor előválogatást végeztem, a 200-300 mm közöttieket szinte kivétel nélkül töröltem, mert a többihez képest olyan volt, mintha autofókusz mellécsúszott volna egy kicsit, vagy beráztam volna egy kicsit, satöbbi. De nem, ez ilyen volt.

Ez a Tamron is romlik a végén, kérdés, ezek a számok mit jelentenek a szemnek:

[link]

És persze 800x600-as méretben majdnem minden majdnem tökéletes.

2023. máj. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!