Objektívekben van firmware?

Figyelt kérdés

Szóval gondolkodom, hogy beszerzek egy új sigma lencsét, kiváló lenne a természetfotózáshoz. Viszont olvastam egy fórumon, hogy lehet firmware-t updatelni objektíveken, hogy az újabb gépekkel canon R széria jobban működjön? De ha ehhez a lencséhez nincsen ilyen akkor megszívtam nem? Linkelem a fórumot.



[link]


Nem egész értem, hogy miért ne tudna ezen a kamerán jól működni, ha a régebbieken tudott. Adapter, és kész nem? Canon canon...



Valaki el tudná magyarázni? Köszönöm


2023. ápr. 30. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Az autofókuszos objektíveken szokott firmware frissítésre lehetőség lenni. Néha adnak is ki új verziót, amiben sokszor az autofókusz minőségét javítják.

Meg kell nézni a release notes-t, hogy mit javítottak az adott FW-vel.


Manuál obikon általában nincs firmware. Ezek közül sok nem is kommunikál a vázzal, nincs benne semmi elektronika.


Az eltérő rendszerekhez gyártott objektívek sok esetben nem adaptálhatók sikeresen más rendszerű vázakra. A kommunikáció se oldható meg minden esetben.

Valamint a képérzékelőnek az objektív végétől való eltérő távolsága miatt néha lehetetlen megoldani a felszerelést, mert a fókuszálás szélső állásánál se adna éles képet. Vagy épp fordítva, és beleérne a zárba vagy a tükörbe a lencse vége.


A kis CCD távolsággal rendelkező MILC-ek esetén viszonylag jó ha helyzet, azokra sok idegen obit fel lehet tenni sikeresen egy közgyűrűvel.

2023. ápr. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!