Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha sok kép van az SD kártyán,...

Ha sok kép van az SD kártyán, akkor hogy érdemes törölni az összeset?

Figyelt kérdés
Minden teljes törlésnél újraformázni vagy a képeket kijelölni (ha lehet összes kijelölése lehetőséggel) és delete? Melyik a jobb ötlet az SD kártya kímélése szempontjából? Minden alkalommal újraformázás csökkenti az SD kártya élettartamát vagy pont hogy jobb neki? (Törlésnél nem feltétlen van tele, csak amit átmásolok gépre az már feleslegesen foglalja a helyet a fényképezőn, ezért törölném backupolás után)
2023. máj. 25. 17:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy.
2023. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem direkt visszaállíthatatlan törléssel törlöd vagy törli a gép, ahol minden bitet újraír (esetleg többször) és formázásnál nem a teljes formázást értjük, amelynél minden bitet nullára állít, hanem a gyorsformázást, akkor sok különbség nincs.

Gyorsformázásnál csak a fájlrendszer inicializáló részében ír át egy rövidke részt, ami azt fogja mutatni, hogy mostantól tekintse a kártyát üresnek.

A fájlok törlésénél pedig minden egyes fájl bejegyzését törli a listából, tehát ezután úgy veszi, mintha ott sem lenne többé a fájl. Ez a módszer valószínűleg kicsit több írással jár, minél több fájl van rajta, annál több írással, de azért ez sem olyan nagyon sok és cserébe ez neked talán kicsit egyszerűbb, mint formázni, bár nem sokkal.

Mérlegelés kérdése, igazából sokat nem hibázol egyik megoldással sem.

2023. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi. Formázni lehet egyszerűbb, ugyanis egyszer formáztam (új a gép), egy pillanatig tartott csak (menüben van ilyen funkció). Törlésnél még csak azt tudom, hogy kell 1-et :) Több kijelöléshez el kell olvasnom az útmutatót, mivel 1000 delete gomb nyomása meg a gombot koptatta ki. Teljes törlésnél akkor a formázást fogom használni, ha ez nem árt a kártyának (szerintem csak gyorsformázza, az már nem érdekes, hogy programmal vissza lehet-e állítani). Köszi az infót.
2023. máj. 25. 17:28
 4/15 anonim ***** válasza:
De ha átteszed a kártyát PC-be, akkor könnyebb a törlés is. Csak persze akkor meg ki-be kell rakosgatni.
2023. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Gondolom valahova lementetted a képeket. Akkor pedig áthelyezést választasz másolás helyett.
2023. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
#4-5 SD kártyát nem pakolgatnám, a backupolást adat kábelen keresztül végzem. Az áthelyezésben őszintén sose bízok, mi van ha áthelyezés közben megszakad a kapcsolat. Az útmutatóban olvastam, hogy van olyan figyelmeztetés, hogy ne helyezzen át és ne töröljön képet a Windows Intézőben, gondolom csak olvasható meghajtóként csatlakozik. Ha ártani nem árt, formázás lesz.
2023. máj. 26. 08:18
 7/15 anonim ***** válasza:
Én mindig a fényképezőgépen belül nyomok egy formázást. Így a legegyszerűbb. Kicsit túlizgulod :D
2023. máj. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
#7: 3 a magyar igazság. Most már 3 megerősítést kaptam arról, hogy a formázás jó megoldás :) Nem izgulom túl, csak azért megkérdeztem biztos ami biztos, nehogy kiderüljön, hogy van formázási limit és 10-20 formázás után kuka. (Írási limitről tudok, azt hiszem kb 10 ezerszer írhatom tele)
2023. máj. 26. 10:34
 9/15 anonim ***** válasza:

"a formázás jó megoldás"

A gyorsformázáés pontosan ugyanazt csinálja, mintha egyesével vagy csoportosan törölnéd őket..



"nehogy kiderüljön, hogy van formázási limit"

Nincs ilyen, nem is volt.


"Írási limitről tudok"

Ilyen sincs...

2023. máj. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Írási limit? Neharagudj, de ezt honnan vetted?
2023. máj. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!