Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy hasonló kaliberű milc gép...

Egy hasonló kaliberű milc gép tartósabb lesz, mint egy DSLR?

Figyelt kérdés

Olcsóbb opciók közül pl egy m50/800d vagy m6 II/90d csatára gondolok. A kérdés főleg arra vonatkozik, hogy mondjuk 100.000, vagy épp 150.000 expóra terveznek egy gépet, ami gondolom lehet a valóságban sokkal több, de mégis egy olyan pont, ami előbb-utóbb bajos lesz. A MILC esetében ez nem annyira van így?


Az is szempont, hogy ha 1-2 év múlva mondjuk pénzszűkében leszek, és el kéne adnom, akkor melyiket tudnám közelebbi áron eladni ahhoz képest, amit megvettem. Mert mondjuk gondolom 80.000 expóval már biztos, hogy nem tudom mondjuk 70 felett eladni a gépet, amit 150-ért vettem alig használtan.


Nyilván nem ez a legfontosabb szempont a döntésemnél, csak azért mégiscsak számít.


2023. júl. 30. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%

Ez egy magyaros becsípődés, a civilizált világ többi részébe ahogy a vevő kibontja a terméket, megsimizi, és máris jellemzően sokkal kevesebbet ér. A magyar meg elvárja, hogy ugyanannyiért adja el két-három év múlva. Netán többért. :D


A zár az tönkremegy a milcben is, nem? A tükkermozgató mechanikával kevesebb a milc.

2023. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az is jellemzően magyaros becsípődés lehet, hogy valamit muszáj beszólni, még akkor is, ha amúgy normális választ ad az ember, amit te megtettél. Azért a világ más részeiben is úgy van, hogy ha használtan veszel egy gépet, annak már nemigen csökken az értéke, vagy legalábbis nem egyhamar, és nem sokat, ha vigyázol rá.


Nem írtam, hogy használtan is veszem, de ezért nem kéne lenézően röhögcsélni, mert nem tudod, mi van. Már megcsináltam ezt több géppel, kompakttal meg nagyon belépő dslr-el is, mindegyiket eladtam legalább annyiért, amennyiért vettem, volt, amit többért is. Csak itt most egy hosszabb távú dologról van szó, hol már számíthat a kopés és a mechanika.


A választ mindenesetre köszi, a zár nyilván kopik, csak nem tudom, a tükörcsapkodásnak mekkora szerepe van összességében.

2023. júl. 30. 17:37
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

"ezért nem kéne lenézően röhögcsélni"

A saját frusztrációdat alkalmazd magadra. Alaptalanul feltételezed, hogy lenézően röhögcsélnék, ez a rosszindulat is benne van az átlagmagyarban.


"csak nem tudom, a tükörcsapkodásnak mekkora szerepe van összességében"

Nézz utána.

2023. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

"A kérdés főleg arra vonatkozik, hogy mondjuk 100.000, vagy épp 150.000 expóra terveznek egy gépet"

Én ezt nem értem.

Egy autót a tízezres olajcsere alapján tízezer kilométerre terveznek?

Vagy a százezres vezérléscsere miatt százezer kilométerre?

A zárszerkezet egy kopóeszköz, a tükörmozgató mechanika szintén.

Ha elromlik, a készülék árához képest elenyésző összegért kicserélik, és mehet tovább - ahogy az olajat és olajszűrőt is kicserélik az autóban ahelyett, hogy az egészet a roncstelepre dobnák.

Miért gondolod, hogy egy mechanikus eszköz előre látható elkopása a teljes eszköz végét jelentené?

Honnan ez a téveszme?

Jó, tudom, most én is le leszek pontozva, mert nem csontig benyaltam hanem kritikus hozzászólást tettem. Tudom hogy vannak akiket ez éltet, szóval csak bátran.

2023. júl. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Mojjo ***** válasza:
51%
Nem feltétlen bírnak többet a milcek, mint a dslr-ek. Mindenesetre kétféle gép vásárlását semmiképp nem ajánlanám, legalábbis, ha a jövőre is gondolsz, dslr-ét és M szériás Canon milcét.
2023. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-es, ez nekem újoncként nagyon hasznos infó volt, köszi! Van arra tipped, mennyiért szerelhetnek egy 800d, vagy mondjuk 90d körüli eszközön zárat/tükröt?
2023. júl. 30. 21:27
 7/12 A kérdező kommentje:
Engem ez tartott vissza, hogy kicsit jobb gépet vegyek a jelenelgi 800d-mnél. Jelenleg van pénzem, de lehet, hogy 1-2 év múlva mondjuk nem annyira lesz, és egy nagyobb értékű gépnél úgy gondoltam, hogy az értékcsökkenése is nagyobb, ezáltal sokkal nagyobb veszteséggel tudnám csak eladni, ha szeretném, mert nagyon sokat kattintok (napi 3-400 akár hetente sokszor). Tehát akkor igazából ha eljutnék mondjuk egy 160.000 expóig, amikor már nem nagyon lehetne normálisan eladni, akkor előtte akár ki is cserélhetem ezt benne, és onnantól kvázi 0 expós, csak más szempontból használt lesz?
2023. júl. 30. 21:35
 8/12 Mojjo ***** válasza:

@7:

"Tehát akkor igazából ha eljutnék mondjuk egy 160.000 expóig, amikor már nem nagyon lehetne normálisan eladni, akkor előtte akár ki is cserélhetem ezt benne, és onnantól kvázi 0 expós, csak más szempontból használt lesz?"


Pontosan.

2023. júl. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi! És milyen nagyságrendről beszélünk kb egy cserénél?
2023. júl. 30. 21:40
 10/12 Mojjo ***** válasza:
Én magam soha nem cseréltettem. Gyors google keresés 200 - 400 eurót ír. Ami az általad említett vázaknál simán gtk.
2023. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!