Mi/mennyi a minőségbeli különbség egy ugyanolyan felbontásu full frame és apsc gép közt?

Figyelt kérdés
Sony A7 és sony A6000 közt pl.
2023. júl. 31. 00:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
76%
Egészen pontosan 42. Nem tudom hogyan máshogyan írjam le mennyiséggel a különbséget.
2023. júl. 31. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Mojjo ***** válasza:
A full frame érzékelő valamivel több, mint kétszer akkora felületű, mint az aps-c. Ez azt jelenti, hogy ugyanolyan megvilágítás mellett több, mint kétszer annyi fényt gyűjt. Ez, ugyanolyan képérzékelőt és képfeldolgozó rendszert feltételezve bő egy fényértéknyi előny zajra. Ezen kívül előnyt jelent dinamikára is.
2023. júl. 31. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Mojjo ***** válasza:
Még annyit érdemes hozzátenni, hogy a gyakorlatban természetesen nem lesz ugyanaz a szenzor és képfeldolgozó rendszer, így csak konkrét fényképezőket van értelme összehasonlítani.
2023. júl. 31. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Ennek a kérdésnek semmi értelme. Nincs erre egzakt válasz.
2023. júl. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Pontosan annyival, amennyivel nagyobb a fullframe sensor...
2023. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=sony+a7+vs+a600..

Még szerencse, hogy a youtubeon mindent össuehasonlítanak mindennel.

2023. júl. 31. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/results?search_query=full+frame+vs+a..

Még ezt is ajánlom

Ne várd, hogy itt néhány szóban összefoglaljuk neked, mert nem lehet. Nem véletlenül vannak ezekról a témákról könyvek.

2023. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

3/Mojjo: Írtam a kérdés alá konkrét példát.

5: ez tuti, hogy ennyire fekete-fehér? Egy tájképnél pl értem, de ha én mondjuk egy rókát akarok fotózni 100 méterről, akkor az 1,5 vagy 1,6-os crop faktor nem kompenzálja ki a minőséget? Tehát ha ugyanakkorára vágom a képen az állatot, akkor még mindig jobb lehet tán a ff a fenti példánál?

2023. júl. 31. 23:07
 9/19 Mojjo ***** válasza:
@8: Ha ugyanakkorára vágod a képet utólag képszerkesztővel, az egyenértékű azzal, mintha a szenzorból vágnád ki ollóval a közepét és tennéd úgy vissza a gépbe, majd fotóznál vele - ami az olló kivételével pontosan az, ami egy cropos váz esetében történik.
2023. júl. 31. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Ergo ebben az esetben egy nagyjából ugyanolyan szériából érkező fx és dx gép közt (a7/a600) gyakorlatilag nincs különbség?
2023. júl. 31. 23:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!