Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Dashcam mi alapján dönti el,...

Dashcam mi alapján dönti el, hogy parkolás vagy menet módban üzemeljen?

Figyelt kérdés

Bővebben:

Fogok egy autós menetrögzítő kamerát, aminek van parkoló üzemmódja is.

Adok neki fix tápot USB-ről.

Mi fog történni?

Teljes felbontásban és fps-sel rögzít vagy parkoló módban?



2023. júl. 31. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, ha folyamatosan kapja az áramot, akkor folyamatosan rögzít. A parkoló mód akkor van, mikor nem kap áramot, de a benne lévő apró akksi pont annyira elég, hogy ütközés esetén a giroszkóp jelez a kamerának, az bekapcsol, rögzít egy kicsit, aztán lemerül.
2023. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem, tévedés. Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen.


Parkoló üzemmódhoz állandó tápra kell kötni az autóban, és ilyenkor be lehet állítani, hogy folyamatosan alacsony fps-sel, folyamatosan alacsony bitrátával vagy normálisan, de csak mozgás érzékelésekor rögzítsen.


Arra lennék kíváncsi, mi alapján dönti el, hogy mikor kell parkoló módban és mikor normál módban rögzíteni, illetve ha autótól függetlenül, itthon hálózati adapterről üzemeltetném, akkor a tápfesz megjelenésekor milyen módban indulna el.

2023. júl. 31. 16:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom manuálisan át kell állítani minden elindulásnál. De sokat segítene ha megadnád a pontos típust, talán jobban lehetne segíteni
2023. júl. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem kell átállítani.

Nem szívesen reklámozok, de például a Viofo és az Azdome összes aktuális modellje rendelkezik ezzel a funkcióval.

2023. júl. 31. 17:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Én arra tippelek, hogy a gyújtás ráadásakor lép ki parkoló üzemmódból.
2023. aug. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
De honnan tudná, mikor adok rá gyújtást?
2023. aug. 1. 19:17
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
Én így első körben a mozgásra tippelnék...
2023. aug. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#6 Hát mivel nem árultál el az égvilágon semmit, ezért nem tudhatjuk. Van, amit rá lehet kötni az elektromos rendszerre, olyankor nyilván áramot kap, ha gyújtást adsz rá, így nem a saját akkumulátorát meríti. Ezen kívül lehet érzékelni a haladást giroszkóppal is és még tengernyi módon. Hadd ne kelljen kisz.ni a kisujjamból, hogy neked milyen dashcamod van.
2023. aug. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8, hogy érted, hogy nem árultam el semmit?

Autós kamera, dashcam. Ez már eléggé leszűkíti a működési elvet. Leírtam, hogy fix tápra kötném. Leírtam részletesen, hogy milyen parkoló üzemmódra gondolok. Megneveztem ismert gyártókat.

Ha ez az égvilágon semmi, akkor mégis milyen információra lenne szükséged, hogy hasznos választ tudjál adni?!

Szerintem a kérdésből elég egyértelmű - legalábbis a többi válaszoló számára az volt - hogy nem akciókameráról van szó, nem analóg mozikameráról, hanem dashcam-ről, azaz autós menetrögztítő kameráról. Ezek általános tulajdonsága, hogy nincs saját akkumulátoruk, maximum arra a pár másodpercre, amíg a gyújtás megszűnése után az aktuális felvételt elmentik. Tényleg elmagyarázzam, mi az a dashcam? Vagy csak játszod a hülyét?

2023. aug. 5. 18:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Valóban, teljesen egyértelmű, hogy milyen dashcamod van. Nem is értem minek találgatni, hiszen fekete-fehéren le van írva, hogy dashcam.
2023. aug. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!