Akciókamera - Lamax vagy SJCAM? Melyikre szavaztok? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Eddig csakis Sonyt használtam, de most kellene egy lapos kiivtelő, amolyan GoPro-alakú. de olcsón, a cél csak a dokumentálás, és fő szempont, hogy ne kelljen rá vigyázni.

Így a GoProt kilőttem, maradt az SJCAM vagy a Lamax.


Lamaxról még a 9,1-esről is elég xar képminőséget láttam youtuben, de előnye, hogy tényleg olcsó.

SJCamot pedig kicsit se ismerem, de talán egy beváltabb típus, ha jól tudom.


Mit gondoltok, a kettő kb azonos árkategória közül melyiket lenne érdemes?



2023. aug. 9. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Amikor hasonló szituban voltam én is pont e két márka között vaciláltam. A Lamax mellett döntöttem (pontosan az x9.1-et vettem), és igazából elégedett is vagyok vele. Ha van fény, egészen tűrhető felvételt készít, ha kevés a fény, akkor pocsékot. Ahogy láttam nincs nagy különbség a két márka között. SJCAM-mel készült videoból talán kevesebb van fenn a Youtube-on.

Azért vettem a Lamax-szot, mert ahhoz kaptam meg minden olyan tartozékot, ami kellett.

2023. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oks kösz. hát igen, pedig egy akciókamnál jó lenne, ha szürkületben is jó minőséget hozna, de sajnos ezt a Sony se tudja.

érdekes ez a Lamaxos téma, sokan szidják, sokan elégedettek, már csak az arányok érdekelnének. én amiket láttam tesztvideókat, ott pocsék színvilágot láttam (persze az eddigi Sonyhoz voltam szokva). de meglátjuk, még mindig ingadozok a kettő között, de talán az sjcamhoz jobban húzok.

2023. aug. 16. 10:46
 3/4 anonim ***** válasza:
A Lamax egy kínai sz.r, ne szépítsük. SJCAM egy fokkal jobb, de még mindig egy gyenge GoPro utánzat. A GoPro utolsó szériái semmivel sem jobbak, mint a régiek, ezért azokat sem érdemes megvásárolni. Használtan vegyél bagóért 3-4 generációval régebbit és turbózd fel kiegészítőkkel a maradék pénzből. Nagy képminőséget ezektől a szenzoroktól ne várj, arra videokamera való.
2023. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

persze, van nekem rendes nagy kamerám, csak itt most tényleg a kis méret és a ruhán hordozhatóság lenne a lényeg.

GoPro-ból hányas szériára gondolsz, ami már elfogadható szerinted?

2023. aug. 17. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!