Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » -Van-e esetleg olyan magyar/kü...

-Van-e esetleg olyan magyar/külföldi oldal, amelyen esetleg olcsóbban lehet hozzájuk jutni? -Melyik bírja jól a sorozatfotók készítését? -Mi a véleményetek a használt kamerákról? -Megéri? -Melyik oldal megbízható?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Haladó fotósnak, akit a sportfotózás érdekel, milyen fényképezőgépet érdemes vásárolni?

A válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 13. 18:17
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Meglepő, hogy nem ugranak rá a magukat szakinak tartók a kérdésre.

Én nem tudok válaszolni, mert végletesen elmaradtam, DSLR-el fényképezek.

De ahogy körbenézek egyes mozgásfényképezéses alkalmakkor, van mindenféle, amivel nyomulnak, mármint a három nagy gyártó milc gyártmányaiból. Ez nem kifejezetten sport, ahová többet járok, de a követelmények ugyanazok, gyors és pontos ótókókusz. Viszont egy alkalommal látok húsz elhivatottat, míg a sportágban, amit kedvelek, max kettő másik fotóst.


Sorozatot, hogy bírja? Az mit jelentene? Hogy nem megy tönkre hamar? Azt szerintem senki nem tudja.


Én magyar "közbenjárótól" vettem anno a gépet, akkor az a bolti 1,2 millió helyett 1 milliót jelentett, de most mintha kisebbek lennének a különbségek, lehet, hogy ezen üzletek is szívnak. Külföldről azért sose vennék ilyen értéket, ha van vele kis gáz, akkor nem küldöd vissza a macera miatt, ha nagy gáz, akkor alighanem sokáig tart, satöbbi. Már most az egyszerű csalásokat nem is tekintve. Egyébként nekem is voltak kisebb problémáim a milliós géppel, de úgy voltam vele, várok még kicsit, hogy kifejlődjön, aztán elmúlt. :) De ilyenkor az ember alaposan elgondolkodik, megérte-e olcsóbban venni. :D A hivatalos garancia csak jobb, mint ha elviszem valakihez, aki kiküldi külföldre, stb.


Ja, hát amivel viszont sokat birkóztam gondolatban, mikor még váltani akartam, az a rolling shutter jelensége (oldalra rúgott labda tojás alakú, bumeráng alakú légcsavar, stb). Abban viszont csak az igazán drága gépek az igazán jók (Sony A1, A9, A9markII; Canon R3, határon az R5; Nikon Z9...). Miután zajtalanul szerettem volna fényképezni, mert ez ugye csak az elektronikus zárnál számít.

2023. aug. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%

#1 "Meglepő, hogy nem ugranak rá a magukat szakinak tartók a kérdésre."

Pedig rögtön ott van az első hozzászólás.


"Én nem tudok válaszolni, mert"

Itt kellett volna abbahagynod. Vagy még ez előtt.

2023. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Pedig rögtön ott van az első hozzászólás."

Meglepő, hogy a mai világban valaki nem ismeri az időleíró fogalmakat. :D

Több, mint 12 órával később írtam a hozzászólást. Erre vonatkozott az, hogy senki nem ugrott rá. Hát, a magyar szavak jelentését is ismerni kéne. :D :D :D


Itt kellett volna abbahagynod.

Meglepő, hogy valaki nem tud olvasni, de szerkezeti hibás aggyal azért véleményt formál. Én ugyanis e kezdés után több felvetésére válaszoltam a kérdezőnek. :D

2023. aug. 17. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!