Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Festmények befotózásra milyen...

Festmények befotózásra milyen fényforrást használjak?

Figyelt kérdés
A lakásom elég sötét és szükségem van olyan lámpára amivel a színeket és textúrákat jól vissza tudom adni kellő fény mellett. Állványon lévő képekről lenne szó szóval nagyobb méret is. Olvastam, hogy a legjobb talán két oldalról megvilágítani őket, hogy ne csillanjon be semmi. A lényeg, hogy nincs progifi kamerám, csak telefonnal fotózom be és 40 ezernél többet nem költenék a fényekre

2023. aug. 23. 06:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
77%
Két oldalról szórt fény, és az elég lesz. A lényeg hogy nagyjából egyenletes legyen széltől szélig a megvilágítás, ne legyenek árnyékok.
2023. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
5%
Gyönyörű napsütéses idő van! Az is elég lesz, ha kiviszed az udvarba és hátulról adod neki a napsütést.
2023. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
84%

"hátulról adod neki a napsütést."

Ellenfényben normális obival és telibe árnyékolva kell fotózni hogy ne csillajon bele a nap az obiba. Egy telefonnal nem fogja tudni megcsinálni.


Kérdező vegyél két LED-es fényforrást ami természetes fényt ad. Lehet van is otthon, akkor még venni sem kell. Sima 4000K-s LED "izzó". 1500 lumenes már jó fényt ad, pláne ketté két oldalról. Szórt fényt adjon, ne spot lámpa legyen ami csak egy fénykört világít. Csavard be állólámpába. Függessz fel eléjük (a lámpa és a fetsmény közé) 1-1 fehér lepedőt hogy megszórják a fényt. Normál izzószálas égő nem jó, annak sárgás a fénye.

A telefont tedd állványra, fix helyre és távirányítóval fotózz, hogy még véletlenül se mozduljon be! Lehet kapni néhány ezresért bluetoothos távirányítót, vagy szelfibotos/állványos csomagban is szokott lenni. De megoldható a vezetékes fülhallgatóval is, azzal is tudsz fotózni úgy, hogy nem rázod be a telefont. A telefont kitámaszthatod könyvekkel, bármivel is hogy stabil legyen, nem kell állyány feltétlenül.

A telefon objektívjét papírlapokkal, vagy bármi átlátszarlannal árnyékold le, hogy oldalról a lepedőkről ne menjen bele fény, csak a festményről visszaverődő fény érkezzen bele! Meg

Ha van a telefonodon teleobjektív akkor azt használd! Kevésbé torít.

Ha 80 ezer forintos androidos vacak telefonod van, akkor pedig ne várj jó eredményt!

Ez így kb nulla forint ha van otthon két normális LED-es "izzód". Ha nincs, akkor kb 3000 forintból megvagy.



Kb így rendezd el:

A lepedők kb 45 fokban álljanak a festményhez képest.


...........festmény

.

.

...lepedő............lepedő

lámpa...................lámpa

.

.

.

.

.....árnyék........árnyék

.

............kamera

2023. aug. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2023. aug. 23. 10:25
 5/23 anonim ***** válasza:

Ha bejött a 2-es módszere és rájöttél/megtanultad hogyan fotózz vele, akkor csinálhatsz magadnak softboxokat. Kis kreativitás, néhány alapanyag és kész is. Rengeteg videó van a youtubeon hogyan csináld:

https://www.youtube.com/results?search_query=make+softbox+li..

2023. aug. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
#3 Ezért írtam, hogy mögötte legyen a Nap...
2023. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
78%
6 a válaszod szerint a festmény mögött van a nap....
2023. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%
Akkor rosszul értelmezed. Leírtam, hogy hátulról adja neki a fényt, magyarul fotózáskor a háta mögött legyen a Nap. Szerintem ezt mindenkinek sikerült megértenie. Ennél egyszerűbben nem lehet megvilágítani. És a Nap még jót is tesz a képnek, mert alacsony ISO-n fogja tudni meglőni, ami egy telefonnál élet-halál kérdése a zaj terén.
2023. aug. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
84%

Rommá lett pontozva az a válaszod, úgyhogy nem csak én értettem ezek szerint rosszul.


"kiviszed az udvarba és hátulról adod neki a napsütést."

Ezt csak úgy lehet érteni hogy a festmény mögött legyen a nap.


"#3 Ezért írtam, hogy mögötte legyen a Nap..."

Ezt sehogy nem lehet értelmetni. Mi mögött legyen?????


"hátulról adja neki a fényt, magyarul fotózáskor a háta mögött legyen a Nap. Szerintem ezt mindenkinek sikerült megértenie."

A fotózáshoz értőknél ez pont az ellenkezőjét jelenti (ellenfényt) mint amit mondani akarsz.

Vagyis látványosan láma vagy a témához, ergo nem kellett volna beleszólnod, csak összekevered szegény kérdezőt.

2023. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
Kettőnk közül az a láma, aki azt hiszi, hogy én a festmény mögé akarom tetetni a Napot. Alapvető fotós tudás birtokában ki feltételez ilyet? Kákában is a csomót keresed, ez a véleményem.
2023. aug. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!