Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt vegyek...

Milyen fényképezőt vegyek kezdőként?

Figyelt kérdés

Egyetemi fotós órára, grafikai munkák befotózására használnám főleg.


Tehát a lényeg, hogy pl egy mobiltelefonnál jobb minőségű fotókat tudjak vele csinálni.


Valamint túlzottan sokat nem szeretnék rákölteni, reális lehet ilyen 50-60 ezere forint?



2023. szept. 16. 19:48
1 2
 1/11 Mojjo ***** válasza:
59%
Nem reális.
2023. szept. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

50-60...

Melyik bolygón élsz?

2023. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%

Régi SLR használtan (15-30k lencse nélkül).

Objektív (50mm f1.8 az egyik legjobb tanulóobjektív, ráadásul minden márkából van; 10-20k).

Film: Café Analogból Kino film (fekete-fehér, hívás az árban; 4k).

Elem fénymérőhöz (3-400 ft).


Ha minden egyes kép elkészítését jól megfontolod, gyorsan tanulhatsz a hibádból. Filmet havonta 1-2 tekercset minimum venned kell, ha profin akarod csinálni. Bulk loaderrel és nagy tekercsekkel tudsz egy kevés pénzt spórolni. Ha színeset, redscale-t, vagy infravöröset akarsz fotózni, az plusz pénzbe fog kerülni. Half frame kamerákkal kevesebb filmet kell venned, de én még nem hallottam half frame SLR-ről, távmérős géppel pedig kínszenvedés lesz tanulni.

2023. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Digitálisból a legolcsóbb MILC (Sony NEX széria) adaptált vintidzs objektívekkel megteszi.
2023. szept. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"de én még nem hallottam half frame SLR-ről"

Eddig. De most:

Nikon FM2 half-frame változat

Konica Auto-Reflex "átkapcsolható"

Olympus Pen F, FT, FV

Alpa

2023. szept. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy Canon 30D, 50D, egy 50/1,6-as objektívvel majdnem kijön belőle. Persze, jó megvilágítás az kellene, meg valami jobb ingyenes képfeldolgozó szoftver.
2023. szept. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Valóban nem tudtam, hogy az FM2-nek vannak half frame-es változatai. Erről az autoreflexről se hallottam még, de valami zseniális. A Pen F-ről már hallottam, csak én hülye mindig elfelejtem, hogy az SLR, mert úgy néz ki mint egy MILC.

2023. szept. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyerekek, scanner...
2023. szept. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én a mostani tapasztalatommal ha 0-ról kezdeném akkor valamelyik 6xxx sorozatú Sony APS-C szenzoros MILC-et venném használtan, és hozzá egy fényerősebb fix 50mm-es AF obit.


Kis szerencsével egy Sony A6000-et 100eFt környékén ki lehet fogni. Hozzá egy Sony FE 50mm f1.8 (SEL50F18F) 50 eFt környéke.


Ha bevállalós vagy és el tudod ereszteni az autofókuszt akkor a kínaiak még újonnan is jó rajzú vállalható árú fényerős obikat kínálnak. Pl Kamlan 50mm f1.1. Vagy egy közgyűrűvel elmész a vintage obik irányába fillérekért.


Aztán majd amikor 2-3 év múlva megjön az igény a FullFrame-re meg más obikra akkor minimális bukóval el lehet adni és továbblépni pl A7III-ra.

2023. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Manapság már a fotózás is a milliárdosok hobbija lett, ahogy lassan minden.

A minap láttam egy hirdetést valami új Nikon objektívről, kapaszkodjál meg, 3,5 millió ft volt... Igen, csak az obi, gép nem is volt hozzá. Meg is kérdeztem, hogy mit tud, főz-e legalább egy jó gulyáslevest, vagy előadja-e a szovjet himnuszt sztepptáncot járva, de mint kiderült egyik se, csak egy mezei objektív. Fel is adtam a fotózást, hiába ez a hobbi érdekelt a legjobban és hiába lenne millió kreatív ötletem, nem vagyok NER-lovag, hogy ilyen árak mellett tudjak normális gépet venni...

2023. okt. 24. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!