Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek nagyon kezdőként?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy jó ideje érdekel a fotózás, bár sok tudásom sajnos nincs a témában. Eddig a telefonommal csináltam a képeket és úgy döntöttem hogy megveszem életem első fényképezőjét.

Ki is néztem magamnak 2, illetve 3 gépet, viszont nem tudom melyiket érdemes megvennem.

Az egyik jelöl egy Canon Eos 2000D

A másik egy Sony Alpha 5100L

A harmadik pedig egy Fujifilm X-A5

Nagyjából sejthetitek hogy durván 130ezret tudok rászánni, és egyelőre nem is szeretnék többet, aztán ha megtetszik a dolog mégjobban, később minden megeshet.

Köszönöm a segítséget így előre is!


2020. ápr. 7. 00:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A három közül, én egy negyediket ajánlok inkább...


[link]


És nem csak az ára miatt... Elektronikus kereső, 5 tengelyes beépített stabilizátor, 1080p60 videó, wifi, stb... Ami miatt jobb mint a felsoroltjaid.


Attól hogy tükrös még nem lesz jobb gép semmivel, főleg az alap kitobival... költhetsz még rá bőven, ahogy a többire is. A Fuji ugyan jó gép, de ez a széria pont nem a legjobb, ha videózni nem akarsz és fontos a zajmentes, éles kép akkor itt az aliasing filter mentes vázaik. Persze nem ennyiért.


De természetesen csak egy tipp... majd jönnek és leoltanak hogy ez nem jó, mert kicsi a szenzor. Nem minden attól függ.

2020. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

"És nem csak az ára miatt... Elektronikus kereső, 5 tengelyes beépített stabilizátor, 1080p60 videó, wifi, stb... Ami miatt jobb mint a felsoroltjaid."

Hát arról lehetne vitatkozni, hogy jobb-e az elektronikus kereső az optikainál. De. A kérdező nem említette, hogy videózni akarna... A wifi meg... hát... ezt szokták parasztvakításnak hívni, nem?


"Attól hogy tükrös még nem lesz jobb gép semmivel"

Mondjuk rosszabb sem, ugye? Jut eszembe, autófókusz sebességben hol tartanak a tükörtelenek? Elérték már a tükrösök sebességének a tizedét?


"főleg az alap kitobival... költhetsz még rá bőven"

És tud is. Van ugyanis választék. Az általad javasolt géphez hány féle objektívet kínál a gyártó? Majdnem annyit, mint a Canon a dslr-jeihez, ugye? ...vagy nem?


"majd jönnek és leoltanak hogy ez nem jó, mert kicsi a szenzor. Nem minden attól függ."

De, attól elég sokk függ. Több mint például a wifitől. De nem is ez a gond. A gond az, hogy idejössz, mondasz valami (szerinted) okosat, majd egyből védekezel, hogy majd téged jól le fognak oltani - holott a vitának, sőt a kérdezőnek is az lenne a legjobb, hogy ha meghallgatna több véleményt. De nem, te megmondod a frankót és majd a többi hülye neked ellent fog mondani. Nincsenek neked véletlenül súlyos önértékelési zavaraid, egyéb pszichés problémáid? Miért nem lehet egyszerűen leírni, szerinted mi lenne az ideális, és ennyi? Mi a pék faxáért kell hozzátenni, mint az oviban, hogy jajdemajdjólmegmonnyákhogynem.

2020. ápr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kezdetnek ne vegyél DSLR-t, inkább valami jó bridge gépet. Aztán ha már megy a komponálás, érted a manuális beállításokat, mélységélesség, rekesz, záridő, stb, akkor lehet DSLR vagy MILC.
2020. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem írtam, videózás nem érdekel, engem a fotozás része fogott meg a dolognak, és még annál is jobban élvezem amikor az utómunkát csinálom. Utolsó! Így hogy írtad a bridge gépeket, utánnuk néztem és kettő is megetetszett a leírása alapján. Az egyik a Sony DSC-HX350

a másik pedig egy Panasonic DC-FZ82 / DC-FZ81 (nem tudom mi a különbség a 81 és 82 között, de egy kaptafára hirdetik).

2020. ápr. 7. 13:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy Panasonic FZ-200 van. Az FZ-82 annak az utóda. Tudom ajánlani. Nagyon jó gépek és nagyon jó optika.
2020. ápr. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5:

Az FZ300 az FZ200 utódja. Az FZ82 nem olyan jó gép, mint ezek, sokkal hosszabb a zoomja ugyan, de rosszabb a fényereje. A legkisebb szenzorméretű gépek közül magasan az FZ200 és az FZ300 a legjobb, mert a max. zoomig f/2.8 a rekeszük. Az FZ300 annyiban tud többet, hogy időjárás álló, de nagyobb.

2020. ápr. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!