Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha már fény érte az analóg...

Ha már fény érte az analóg gépben levő filmet akkor mar teljesen használhatatlan a többi része is?

Figyelt kérdés
Sziasztok vettem egy analóg gépet amibe volt film, de már sokan felnyitották a gépet előttem is és a filmet fény érte. Logikusan nézve a többi részét, amit nem ért fény még használni lehetne, de nem vagyok benne biztos. Köszönöm a választ előre is!

2023. szept. 24. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
2023. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2023. szept. 24. 13:16
 3/6 Szervizmérnök úr ***** válasza:
34%

Ilyen film előhívás után általában "hullámosan" beégett, tehát ahogy érte a fény.

Előfordulhat, hogy van valami kivehető tartalom.

De egyszer jártam úgy, idős rokon ragaszkodott egy film előhívásához, amit egy régi gépében találtunk.

Előhívattam, semmi nem volt rajta (ha jól rémlik, még foltok sem, tehát fényt sem kapott).

2023. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ami a kazettában van az a része használható.
2023. szept. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez is hozzá tartozik az analóg film csodájához. Míg a digitálisnál 0 vagy 1 vagy van adat, vagy nincs, addig az analógnál folyamatos átmenetek vannak a van/nincs között.


Amelyik részét fény érte, az a része sérült - annyira sérül, amennyi fény épp érte ott. Ahol több fény éri, ott jobban sérül. Ahova kevesebb fény jut, ott kevésbé sérül. Mivel a fény ugyan alapvetően egyenesen halad, de ugyanakkor a film rétegei közt is átszűrődhet, a környező felületeken tükröződhet is, ezért akár ott is érhette valamennyi fény, ahova direktben nem gondolnád, hogy elért a fény. Sőt, ha régóta a gépben van a film, akkor akár a vegyi összetevőinek öregedése miatt is torzulhatott, vagy akár teljesen meg is semmisülhetett.


Ha már eleve a gépben volt a film, akkor akár az is lehet, hogy eleve elfényképezte valaki már egyszer és aztán visszatekerte a kazettába. Szóval ha újra elkezdesz rá fényképezni, akkor a te képed se lesz élvezhető, meg az sem, ami már eleve rajta volt a filmen.


Egy fényt kapott filmmel - pláne, ha nem is a te képeid vannak rajta - nem érdemes szenvedni. Vagy hívasd elő, hogy kiderüljön, mennyire sérült, vagy egyszerűen dobd ki és vegyél bele magadnak egy tekercs filmet.

Persze megpróbálhatod akár elkattintgatni magadnak és utána előhívatni is, csak ne olyasmit akarj rá fényképezni, ami fontos lenne, hogy jó minőségű legyen, mert azzal jó esélye, hogy pórul jársz.

2023. szept. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem szórakoznék ilyennel.


Vegyél egy tekercs filmet és azzal fotózz!


De ha szereted a meglepetéseket akkor hajrá! Mert a filmet már ki is húzhatták és vissza is tekercselhették bele akár

2023. szept. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!