Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdőknek milyen ár-érték...

Kezdőknek milyen ár-érték arányban megfelelő fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várom, akik tudnak ebben segíteni.

nov. 11. 21:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Azt ajánlom, ami a telefonján van. Ha megérti manuálisban mi mit csinál, és el tudja már dönteni, hogy mit akar fotózni, mert érti a fényképezőgép alap működését, akkor majd tudunk segíteni.
nov. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
No meg az se ártana, hogy mi az ár - érték arány, amivel gondolkodhatunk.
nov. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
M4/3 rendszerüt ajanlok. Olcsó, jó minőségű, ha nem jön be, keveset buksz rajta.
nov. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom hobby célra kell, mert ha munkához kéne nem itt kérdezősködnél.

Én a Sony A6x00 sorozatából vennék egyet használtan, és hozzá egy fényerős 50mm obit.

Ár-érték arányban talán a legjobb, és tartja az árát, ezért nem buksz rajta ha mégse jön be vagy feljebblépés miatt akarod eladni.

nov. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én meg olyan kérdezők kérdését várom akik tudnak értelmesen kérdezni.

Miz akarsz forótni? Mennyi pénzed van rá? Mit jelend neked az ár-érték arány? Milyen tipusú gépet szeretnél? Elég egy kompakt, vagy valami komolyabbat? Mennyire vagy kezdő, mit tudsz? Én 20 év után nem tudok még mindig semmit... :(.

nov. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá?
nov. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5 én ugyanezt várom, ehhez képest le vagyok pontozva. Kíváncsi leszek te szerencsésebb leszel-e.



1 és 2 voltam.

nov. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hobbi szinten szeretnék belevágni.

Inkább természetfotókon gondolkodtam, ami tetszene és élvezném csinálni.


Nyilván a tudásom nem ér fel egy olyan személy tudásával, aki tanult róla/komolyabban foglalkozik a témával/ebben dolgozik és ért ehhez, de motivált vagyok és már régebb óta érdekel.


Árat azért nem írtam, mivel nem tudom, hogy egy hobbi fotósnak, amivel tényleg szépen lehet dolgozni, milyen árakban mozognak, de maximum 50ezret tudok szánni rá. Lehet, hogy ez kevés, nem tudom.

nov. 13. 18:55
 9/12 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon kevés sajnos. A természetfotózás abszolút tanulható autodidakta módon. A helyedben összegyűjtenék egy pár százezer forintot, és mikro 4/3 szenzoros kamerát néznék használtan. Lumixok, vagy Olympusok. Én a lumixokat ismerem. Ebből a G9 az csúcsgép, fotózáshoz. Természethez (feltételezve, hogy , madarak, állatok amit fotózni szeretnél) teleobjektívre van szükséged, a Lumixhoz vannak nagyon jók, például a Leica 100-400 mm. Ezzel a kombinációval egy olyan felszerelésed lesz, amivel szinte bármit meg tudsz természet téren fotózni.


Amíg erre a használt kombinációra összeszeded, addig pedig kitanulhatod az okostelefonodon, hogy hogyan működik a kamera, melyik beállítás mit jelent, és természetesen addig rengeteg anyagot tudást magadba tudsz szívni, tehát addig lehet rájössz ebben a fél vagy egy évben, hogy mégsem a madárfotózás ami a legjobban érdekel, és addigra már te magad ki fogod tudni választani, hogy milyen eszközre lesz szükség az irányhoz ami felé el akarsz menni.

nov. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Vegyél egy használt bridge gépet.

Pl. ezt:

[link]


Az optikának jó fényereje van, 600 mm a legnagyobb gyújtótáv és van stabilizátor. A szenzor sajnos kicsi, de ma már utólag tudsz zajt csökkenteni AI-val.


Ha kinőtted és több pénzed lesz, akkor majd vehetsz cserélhető objektívest.

nov. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!