Nikon D750 vagy Nikon D500?

Figyelt kérdés

Nikon 5100rol váltanék,maradva ennél a márkánál, két gép között vagyok ugy el. Természetfotózás amibe inkább benne vagyok,néha persze portrézok is. kiprobálnám a full frame váz adta előnyöket,viszont tartok tőle,hogy természetfotózasnál hátrány vagy tévedek...

Két gép ami jó árban van, a D500 némileg drágább valamennyivel mint a D750..az obikat amiket használok 24-120mm, 16-80mm, 70-300. Kósz.



#Nikon D500 #Nikon D750
nov. 18. 17:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Természetfotózáshoz pedig inkább a MILC illene APS-C vagy micro 4/3 szenzorral. (Tudom, drága és előlről kell kezdeni az objektív gyűjtögetést)

A megadott 2 típus közül én a D500-ra szavaznék.

A Full Frame annyiból hátrány a természetfotózásban, hogy elveszíted a 1,5-szörös szorzót az objektíven (a 300mm APS-C-n 450mm-rel egyenértékű). A full frame-et kirajzoló objektív ráadásul valamivel jobban teljesít APS-C-n, mivel az obi széleit nem használja, ahol egyébként is gyengébb lenne a minőség.

nov. 19. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
Attol fugg, mit jelent pontosan a "termeszetfotozas" nalad. Sokan valojaban tajfotora gondolnak ezalatt, es ott a full framenak csak elonye van. Ha pedig madarak, tavoli allatok, ilyesmi, akkor tulajdonkeppen a kisebb szenzormeretbol adodo szorzotenyezo csak annyi, hogy a full framehez kepest csak a kep kozepet kapod meg - ugyanezt el tudod erni full frames geppel, utolag croppolva. Szoval elonyod igazabol a komponalaskor lesz leginkabb az aps-c geppel. De a 70-300 eleve nem egy nagy madarfotos objektiv (meg nem is full frame kompatibilis), szoval...
nov. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Mojjo ***** válasza:

@1:

"A full frame-et kirajzoló objektív ráadásul valamivel jobban teljesít APS-C-n, mivel az obi széleit nem használja, ahol egyébként is gyengébb lenne a minőség."


A helyzet nem ilyen egyszeru es nem is ilyen jo. Egy remek video a temarol:

https://www.youtube.com/watch?v=LxZe4MuM8_Q

nov. 19. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tájképet ritkábban, inkább állatvilág ami akár madár,vagy egyéb vad,mikor jók a fényviszonyok,ilyenkor használok egy 2× telekonvertert,ami ugye negyedeli a fényerőt.

Ha volna keret rá, D780+150-600mm cucc remek fotótárs lenne.

Az 1-es hozzászolótol kérdezném,aki a milc gépet javasolta, tudom könnyebb az egész reaépitett rendszer,obiektivek,váz.nincs ismeretem milc téren. Megkapjuk azt a képmínőséget mind dslr téren?

nov. 19. 09:40
 5/7 Mojjo ***** válasza:
@4: Bár nem engem kérdeztél, de a váz képminőségét a szenzor és a képfeldolgozó rendszer határozza meg, nem pedig az, hogy van-e benne tükörmechanika, vagy nincs. A képminőségnek semmi köze ahhoz, hogy milc vagy dslr-e a gép.
nov. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatfotózásra D500 inkabb.
nov. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

@3 Természetesen igazad van, a helyzet bonyolultabb annál, amit leírtam. Mégis, ha valaki nem akarja az új géphez beszerezni újra a teljes objektív készletét, ugyanazt a tele tartományt figyelembe véve jobb képet fog kapni crop-os gépen, mint FF-en. Igen, ennek pl. az az ára, hogy fényerőből veszít valamennyit, de az élesség viszont jobb lesz széltől szélig.


@4,5 MILC kérdés. Szerintem a gyártók zöme már döntött MILC/DSLR ügyben a MILC javára, ami nekünk vásárlóknak azt jelenti, hogy az új fejlesztések

elsősorban MILC vonalon fognak megjelenni (alsó és közép kategóriában biztosan). Igen, a képet a szenzor készíti, így tulajdonképpen mindegy lenne, hogy van-e előtte tükör vagy sem. Van azonban néhány tényező amiért mégsem mindegy, a rendszer súlyán kívül sem.

1. Halkabb. Sokkal. Állatfotónál ez nem hátrány

2. Az elektronikus kereső kevés fény mellett jobban használható

3. Gyorsabb sorozatfelvétel (általában, és az alacsonyabb árkategóriában mindenképp)

4. Jobb és jellemzően gyorsabb AF, pl. a szemek detektálása akár állatoknál is

nov. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!