Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen hátránya van ha CF...

Milyen hátránya van ha CF kártya helyet jó féle SDHC kártyár rakok CF-SD memóriakártya átalakítóval a fényképezőgépbe?

Figyelt kérdés

nov. 26. 16:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átalakítók nem olyan stabil szerkezetek, mint a nem átalakítók.
nov. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 gbenyov ***** válasza:

Csak akkor használj átalakítót, ha muszáj.

Lehetnek írási, oltási kompatibilitás problémák.

Mielőtt komolyan alkalmazod, minden szempontból tesztelj.

nov. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2/


Akitől veszek most gépet ő így használta de azt mondta semmi gond nem volt vele.

nov. 27. 21:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is használtam egy időben SD-CF adaptert és nem emlékszem problémára. Amikor el akartam adni az adaptert, akkor viszont már egyik SD kártyával se akart működni, így eladnom se sikerült. Mindez semmit nem mond el az adapterekről, csak annyit jelent, hogy érdemes körültekintően mérlegelni.


Az ő érdeke eladóként az, hogy te megvedd tőle, így akár hazudhat is róla. De még ha igazat mond és ő tényleg nem is tapasztalt semmi problémát, akkor is lehet, hogy te fogsz.

Például az is lehet, hogy te máshogyan használod a gépet, aminél jobban kijönnek a gondok. Persze szerencsés esetben neked ugyanúgy, vagy még annyira sem lesz semmi gondod vele, mint neki.


Mindenképp érdemes csinálni egy sebesség tesztet az adapterrel és a hozzá használt kártyáddal. A fényképezőgéppel is, meg külön egy jó gyors kártyaolvasóval is.

Általában minden adapter plussz alkatrészeket, plussz elektronikát jelent a rendszerben, ami valamilyen mértékben mindenképpen befolyásolja az adatátviteli sebességet. A nagy kérdés az, hogy ez milyen mértékű és te ebből mennyit fogsz érzékelni. Az adapter mindenképpen bonyolítja a szerkezetet. Minél összetettebbé válik a rendszer, amin keresztül mennek a jelek, annál több probléma lehetőség fordulhat elő. Ráadásul az adaptereket nem biztos, hogy annyira minőségre igényes gyártó készítette, mint a kártyáidat. Szóval esélyes, hogy ha egy drága és jó minőségű kártya adatait átküldöd egy olcsó és gagyibb adapteren, akkor nem biztos, hogy ugyanazt az eredményt éred el, mint szeretnél.


Nálam az SD kártyáknak először az írásvédelem kapcsolója szokott kilazulni, ami miatt írásvédettnek mutatja a kártyát. Ezt a kapcsolót én élből le szoktam inkább ragasztani vagy már megvételkor, vagy amint elkezd szórakozni velem.

Aztán az SD kártyák műanyag tokja is szét szokott esni egy idő után a komolyabb igénybevétel és nagyobb melegedés miatt, úgyhogy kb. 1-2 évente cseréltetem a gyártóval emiatt őket.

Ha még egy CF-SD adapterbe is beteszed, akkor még szűkebb helyen van, még több elektronika veszi körül, esélyes, hogy még jobban fog melegedni. Ha még rendszeresen ki-be rakosgatod az adapterből is, akkor még nagyobb mechanikai igénybevételnek van kitéve, tovább nő az esélye, hogy sérül, esetleg beszorul és kivenni se tudod, vagy szerencsésebb esetben betenni nem sikerül.


Pl. Ha ő csak fényképezett a géppel, te meg videóznál is; vagy ő csak JPG-t használ, te meg RAW-ba fényképezel, vagy netán mindjárt RAW+JPG; esetleg ő csak egyesével fotózott, max rövid sorozatokat nyomott egyszerre, te meg hosszabb sorozatokat csinálsz; akár az is befolyásolhatja, hogy neki/neked más sebességű kártya van az adapterben, máris tapasztalhatsz akár hatalmas különbségeket is, mint ő.

Minden gépben van egy puffer memória, hogy tudj tovább fényképezni addig, amíg a kártyára kiírja a korábbi képeket. Emiatt a lassabb írási sebességű kártya sem akkora gond fotónál - egészen addig, amíg legalább olyan gyorsan tudja írni a képeket a kártyára, mint amennyi képet te közben csinálsz a géppel. Ha csak kevés képet, nem túl sűrűn csinálsz, észre se veszed, hogy ír a kártyára, mert nem érint téged.

Viszont, ha elkezdesz nagyon sok képet gyorsan egymás után készíteni, akkor a gép típusától felbontásától, fájlmérettől függően kb. 30-120 kép után megtelik a puffer memória és onnantól már kritikussá válik, hogy milyen sebességgel tud a gép a kártyára írni. Ettől az írási sebességtől függ, hogy milyen tempóval ürülnek a képek a puffer memóriából, amit te a fényképezéssel a másik oldalon töltenél tovább újabb és újabb képekkel...


Könnyen lehet, hogy neki pont elég volt a gép puffere, hogy áthidalja a kártya/adapter lassúságát, míg ha te jobban meghajtod a gépet, akkor jobban kijönnek ezek a dolgok, amik számodra akár problémát is jelenthetnek. Vagy nem. Leginkább a felhasználásodtól függ.


Videónál általában sokkal kritikusabb a kártya sebessége, mert ott sokkal nagyobb az adat mennyiség. Típustól függően vagy eleve nem is használja egyáltalán puffert, vagy annyira nagy a videó adat mennyisége, hogy a puffer amúgy sem sokat befolyásol rajta.

Találkoztam már olyan géppel+kártyával, hogy csak 3 másodpercet lehetett 4K-ban felvenni - gondolom ennyi fért a pufferben és annyira lassú volt a kártya aljzat a gépben, hogy nem tudott a kártyával mit kezdeni. (Ugyanarra a kártyára másik gép gond nélkül tudott akár fél órát is felvenni, ahogy ugyanaz a gép másik kártya aljzatban levő ugyanolyan sebességű kártyára is tudott hosszabban felvenni - ezért gondolom, hogy a gépben levő aljzat volt a szűk keresztmetszet, nem a kártya.)

nov. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4/


Én csak hobbi fotós vagyok,az utóbbi időben álltak sokat a cuccaim szóval nem melegszik szét a kártya meg egymás után sem lövök több ezer képet én mindig megfontoltan kevesebb lövésből csinálom meg azt amire más ellő egy sorozatot.A cf adapter meg egyenlőre jól működik csak kérdés elég lesz e a gépnek a két sdhc kártyám amik olyan max 20mb/s sebességet tudnak mert ugye régebbi kiadásúak vagy vegyek gyorsabb kártyát.Például az sdxc ha adapterbe teszem 64gb olcsóbban jön ki mint a cf 32gb ami kb 2x áron van.Videózni nem nagyon szoktam ha csináltam is fényképezőgéppel az csak alkalmi pár perces videó volt amúgy ha nagyon muszáj telefonnal csinálok.

nov. 30. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!