Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen színes pozitív filmek...

Milyen színes pozitív filmek kaphatók itthon ?

Figyelt kérdés

Milyen fekete fehér vagy színes pozitív filmek vannak amik a legnagyobb átmérőjűek . Nem instantra gondolok hanem amit elő kell még hívni.

Én csak feketefehér 35mm ben találtam ilyet.



nov. 28. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alábbi:

[link]

Wikipedia szócikkben szerepelnek a jelenleg gyártás alatt álló analóg filmek.


Ebből nekünk a reversal/slide kategória

[link]

elemei kellenek - pár magyar példa:

- [link]

- [link]

nov. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi ,akkor ezek szerint itthon nem is kapható rollfilmben csak ilyen pici 35mm ben?
nov. 29. 18:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 120-as is:

- [link]

- [link]

- [link]

nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Létezik síkfilm is, de itthon nem tartják. Drága és bonyolult, rövid úton rájuk rohadna.


Ha nagyon kell, EU-n belül be tudod szerezni. Pl. Fotoimpex árul 4x5-ös és 8x10-es síkfilmet is: [link]

nov. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazándiból hologramot akarok készíteni ahhoz kéne minél nagyobb pozitív film de már nem vagyok biztos benne hogy ez lehetséges.

Ellentmondó információkba ütközök , a szakirodalom szerint vékony filmre is lehet hologramot készíteni (nanométeres nagyságrend) csak az szellemképes lesz . Amerikai fórumokon ezzel foglalkozók meg azt állítják hogy csak vastag 15 20mikronos speciális átlátszó polimer zselé filmre lehet és hogy a fényképfilmek nem ilyenek.


Azt mondjuk én se kérdeztem hogy ezek a pozitív filmek amúgy átlátszóak exponálás előtt vagy sem? Vagy pont a negatív filmek az átlátszóak és fényre sötétednek be? Mert akkor elvileg sem tudok pozitív holgramos képet csinálni foto filmre.


A polaroid instant filmekre is gondoltam de annak se tudom a vastagságát.


Holo filmet forgalmazót az eu ban nem találok ,amerikából meg túl drága az áfa miatt ezért keresem a megoldásokat.

nov. 30. 22:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!