Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma pozitív lett a koronavírus...

Ma pozitív lett a koronavírus tesztem, beoltva nem vagyok, tehát nincs védettségi igazolványom. Ha vége a betegségnek, kaphatok valami ideiglenes kártyát hogy védett vagyok?

Figyelt kérdés
És ha igen, azt hogyan lehet igényelni?
2021. dec. 11. 17:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
57%
Nekem biztos nem ez lenne a legnagyobb gondom koronavírusosként. Amúgy elvileg ha igazoltan túlesel rajta, akkor gyógyultsági igazolvány jár, úgy tudom.
2021. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
25%

Felesleges, sehol senkit nem érdekel ez külföldön.


72 órán belüli negatív pcr tesztet kérnek mindenhol, az usában visszafelé ráadásul még ingyenes is, vagy lehet csak az volt.

2021. dec. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

2: Nem írta a kérdező, hogy külföldön lenne. Amúgy a védettségi igazolványként elhíresült kártya valóban csak itt érvényes, az EESZT-be belépve (belépni az orvos tud, meg az, akinek van Ügyfélkapuja) lehet letölteni a nemzetközi vakcinaigazolványt okostelefonra (ami praktikusan egy QR kód, ami kimutatja a lényeget, hogy hány oltást kaptál, milyet (Pfizer, Moderna, Szputnyik, Astra Zeneca, vagy Sinofarm) , illetve mikor kaptad az utolsót)



e

2021. dec. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Alain Delon ***** válasza:
87%
4 hónapra érvényes kártyát fogsz kapni.
2021. dec. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 Alain Delon ***** válasza:
100%
Vagy 6 hónapra érvényest?
2021. dec. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindegy milyen kértyát kap a többi is csak addig érvényes amíg nincs újabb vakcina, mivel csak akkor érvényes, ha minden vakcinát felvettek ami kijött eddig, (első, második, harmadik).


Először még azt hazudták hogy aki beoltatja magát egy évig érvényes a kártya, aztán a valóság meg az lett, hogy aki mondjuk tavaly decemberbe felvette az első oltást, de azóta a második, harmadikat nem, annak már rég fiktiválták a kártyáját!


Persze ez nem gond olyan helyeken ahol csak fel kell mutatni!


Én autótréleres ismerősömön röhögtem, azok amikor mentek osztrákba több napra, akkor a jármű törzskönyvet mutatták fel és simán elfogadták a szállásfoglaláskor.


Erről ennyit...

2021. dec. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt a védettségit kapod, mint az oltottak, csak neked lesz rajta érvényességi korlát: a + teszttől számított hat hónap, automatikusan kapod. Ez ingyenes. Ha ellenanyagot nézetsz a hat hónap közeledtével, vagy utána bármikor, és az elégséges akkor kérelemre ugyanolyan kártyát kapsz, az ellenanyag-vizsgálathoz képest négy hónapos lejárattal. Ez 3000Ft.
2021. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
68%

Durván látszik milyen nehéz az itt válaszolóknak a konkrét kérdésre koncentrálni:D


Igen, elvileg fogsz kapni, de csak akkor, ha a rendszer is tud róla. Azaz nem csakúgy magadnak cisnáltál otthon egy tesztet, hanem pl a háziorvosod küldte ki a mentősöket tesztelni. Deee szerintem ha a házi teszt lett pozitív és felhívod a háziorvost, akkor tud tanácsot adni, vagy beregisztrálni a rendszervbe, vagy mi.

2021. dec. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mentősök jönnek ki, ott már baj lesz!


Én nem tenném :D


Hagyd az SZTK orvost, magánba bezzeg mindegyik rendel amióta idén áprilistól BŰNCSELEKMÉNY a hálapénz!


Lehet tanulményozni a sajtót, külön kommandó van a korrupt hálapénzes dokikra, sorra buktatják le őket!

2021. dec. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
8# a felsőbbrendű válaszodra: neked sem sikerült a helyes válasz (ciki:-), a magánlaborban készült covid teszt is bekerül az eesztbe és pozitivitás esetén megy is a kártya.
2021. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!