Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép vagy fotótelefon?

Fényképezőgép vagy fotótelefon?

Figyelt kérdés

Tudom, elég butának tűnő kérdés, de nem értek annyira hozzá.

Honor Magic5 Pro vagy Canon EOS 2000D

Ezeknek az árába ajánlhattok valami mást is.



dec. 11. 19:57
A kérdező szavazást indított:
Honor Magic5 Pro
Canon EOS 2000D
Más (leírom)
11 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%
Ezek annyira különböző célú és képességű eszközök, hogy nem összehasonlíthatóak.
dec. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%
Döntsd el, hogy fotózni, vagy telefonálni akarsz, a kérdésed se értem.
dec. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Mojjo ***** válasza:
100%
Egyik sem. Ennyi pénzért egy jó adag utánaolvasás után egy használt DSLR vagy milc és pár használt objektív.
dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

Igazi fotós nem fog telefonnal fotózni (nem, akkor sem ha valami ultradrága félmilliós telefon 48 megapixeles kamerával 500.000-ért.)

3., avagy Mojjo jól írta: DSLR használtan(szerintem jobb, mint a MILC), és sok-sok tanulás, utánaolvasás, gyakorlás...

dec. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a célod a fotózással? Mennyit szánsz az egészre?

A fényképező jobb, de ahhoz kell némi tanulás és további drága felszerelések.


Ha csak nyaraláson kattogtatás a cél, akkor egyértelműen a telefont javaslom.

dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Az első és legfontosabb kérdés: Mire szeretnéd használni? Ha le akarod videozni a gyermeked iskolai fellépését, vagy a barátokkal fényképet készíteni a tengerparton, akkor fölösleges DSLR-t venni. Lehet, hogy meg leszek kövezve, de szerintem mindaddig fölösleges DSLR-t venni, amíg az automata működése egy tetszőleges képrögzítő eszköznek kielégíti az igényeidet. Ha úgy érzed, hogy az automata módok korlátoznak a vágyott kép elkészítésében, akkor itt az idő platformot váltani.

A másik indok, ami a DSLR irányba mutathat, ha gyakran használnál tele tartományt. A "valódi" teleobjektív a mobilokban még kihívás, bár vannak egész ígéretes próbálkozások.

A harmadik ok, amiért indokolt lehet fényképezőgépet venni, ha a fotózást valamilyen profi munkához használnád. Ilyenkor a fényképezőgép stabilitása és megbízhatósága a legfőbb érv és persze a képminőség.

Még egy fontos dolog. Telefonnal fotózva, ha van ösztönös arányérzéked, és ismersz néhány alapvető képszerkesztési szabályt, egészen vállalható képeket tudsz készíteni. DSLR-rel vagy MILC-cel mindenképpen bele kell tenned egy tanulási szakaszt. Ez egy fotós iskolában rövidebb, önképzéssel hosszabb idő, de nem megkerülhető. Ezen kívül számíts rá, hogy meg kell tanulnod, legalább alapszinten, valamilyen képszerkesztő program használatát. A telefon mesterséges intelligenciája egy csomó képjavítást elvégez helyetted, míg a fényképezőgépen ilyenek természetesen nincsenek, mivel a fényképezőgép pontosan azt fogja megmutatni, amit a lencse a szenzorra vetített. A fényképezőgép automatikájának logikájába egy kontraszt vagy szaturáció emelés belefér de, hogy 20 képből rakja össze a végső kép részleteit, az már nem (esetleg nagyon limitáltan).

dec. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én nekem pl van telefonom meg egy kompakt canon fényképezőgépem ami az én hobbi fotos énemnek pont megfelel azon is van annyi beållitås kellően nagy optikai zoomja stb én ezt magunknak,csalådnak baråtoknak csinålom.

ehez nem kell semilyen dråga profi gėp amit itt szokás ajálani.


ahogy a 6 vålaszolo írta talåld ki mire akkarod használni.

dec. 12. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Mojjo ***** válasza:
46%

@7:

"ehez nem kell semilyen dråga profi gėp amit itt szokás ajálani"


A lehető legolcsóbb, használt cuccokat szokás itt ajánlani...

dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a fényképezőgépet vettem, de szívás, mert erről nem tudok hívni senkit.
dec. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Az EOS 2000D az kb olyan, mint a piacon vett csavarhúzó. Amellett az objektívek nem sorolódtak be az értéktáblázatba, pedig azok kellenek DSLR-hez és MILC-hez. Pont az volt az egyik előnye a tükörreflexes rendszernek, hogy a célnak megfelelő objektívet lehetett rátekerni. Persze, objektív van 30-ért is, meg 600-ért is, hogy a földön maradjunk. 2000D-vel meg úgy 50 eFt-os objektívkerettel az első normális képek elkészítése után 3 héten belül a csalódás szinte garantált lesz.
dec. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!