Mennyire jó vagy rossz a Sigma 2.8/105mm AF EX DG Macro objektív?

Figyelt kérdés
Nekem ennek a kis 50mm verziója van és olvasgattam a 105mm után árúkeresőn volt egy két értékelés többen leszólták tesztben is írtak negatívakat róla.Isten igazán egyszer egy 150mm verzió lenne jó arról több pozitív véleményt olvastam de most a százasra lenne pénzem és már az is előrelépés lenne az 50mm hez képest makrózásban pl nem kéne annyira közel menni a témához.Csak kérdés megéri e erre cserélni az 50-es verziót?

dec. 13. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne az arukeresőn megjelenő véleményekre hagyatkozz! Tuti tele van a net komoly tesztekkel.
dec. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Néztem néhány tesztfotót a neten.


Az elessege egy sigma objektívhez méltó


Azaz kimagasló közel képeken. Nyilván portré távolságban vagy messzebb egy macro OBI már nem annyira éles.


A bokeh kissé szemcsés de nem vészes meg hát full frame kategóriában nem kapsz 200ezerert kifogástalan objektivet.


Egykori sigma objektivem legnagyobb gyengéje az AF sebesség volt, de még az is a gyors kategória alsó határán volt. Meg videózásra sem volt ideális mert vibraltatta a hátteret.


De ne nekem higgy!

Olvass teszteket!

Nézegess tesztfotókat!

dec. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2/


Olvasgattam,nézegettem és elég jókat írtak róla élességben is meg egyéb dologban viszont igen az AF az kicsit lassú.Én régebbi verziót néztem de nagyon tuti állapotban nagyon jó áron de ebben csak az AF van és még nincs hsm os tehát képstabilizálás nincsen.De ismerem a kis testvérét az 50mm macrót mert nekem az van csak kicsit szeretnék feljebb lépni elég jó képet ad és elvoltam vele képstabilizátor nélkül csak makrózás közben túl közel kellett menni a dolgokhoz és ez nem mindig előnyös.Ha lenne úgy pénzem szívesen venném a 150mmm vagy 180mm verziót de azok már 100Eft felett vannak az meg most sok lenne meg ne akarjak egyből többet.Isten igazán több féle macro objektív tetsztjét is olvastam és azoknál is azt írták mint a sigmánál is ,hogy jó portrézásra is akár,de isten igazán makrózásra szeretném portréra meg egy canon 50mm f1.8 stm objektívet akarnék majd.

dec. 19. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!