Merjek másfelé dönteni?

Figyelt kérdés

Már vagy két napja olvasgatok macro objektív ügyben mert szeretnék egy nagyobbat.Most egy sigma 50mm f2.8 ex dg macro objektívem van de szeretnék picit feljebb lépni árban ami most beleférne az egy 100mm/105mm macro objektív lenne. Elsőnek nagyon jó áron egy sigma 105 f2.8 ex dg macro objektívet találtam de abból még nem tudni lehet e valami aztán nézelődtem tovább hát sajna de 25EFt-al drágábban találtam Sigma 105mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro objektívet ebben már van képstabilizátor meg elméletileg már nem nyúlik ki úgy mint az előző verzió amit találtam hanem belső élességállítású.Azért agyaltam a sigmában mert ezt a márkát ismerem ugye az 50mm verziója van én szeretem amúgy.

Olvastam jó pár tesztet de itt pl az utolsó helyre helyezték és azt írták nem rossz de a többi kicsit jobb [link]

Viszont a 90mm tarmont azt nem szeretném akármennyire is jónak írják a canonból találtam régebbi verziókat 100EFt körül de nem tudom meg találtam egy Tokina 100 mm 2.8 Macro D AT-X Pro [link]

A tokináról egész jókat írtak de nem tudom miért azt érzem,hogy a sigma nevesebb objektív.Szóval mivel hosszútávra tervezek valami jó kéne.



dec. 20. 00:53
 1/6 Mojjo ***** válasza:

Nem igazán értem, mi a kérdés. Neked jobban számít, milyen márkanév van egy objektívre írva, mint a valós optikai teljesítménye, oké. De mit kezdjünk ezzel? Kúráljunk ki ebből? Vagy nem értem...

Egyébként a makró objektívek általában kétfélék szoktak lenni, jók és nagyon jók. Szóval nehéz melléfogni.

dec. 20. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na igen csak,hogy a rokona is lehet e jó választás? És pl néztem egy sigmát 65EFt de az nem akar sehogy összejönni a rokona azt 79EFt lenne szép állapot egy másik sigma ami már stabilizátoros meg 90EFt csak nem tudom érve annyi többletet a stabilizátor.
dec. 20. 10:16
 3/6 Mojjo ***** válasza:
@2: Makrófotózáshoz a stabilizátor? Gyakran makrózol kézből?
dec. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát sokszor kézből macrózok ritkán állvánnyal.Állványt leginkább akkor próbáltam mikor nagyon nagyot akartam nagyítani és 1:1 re ki volt tolva az objektív mert ott mozdulatlanul lenni nehéz.Mostani obimmal meg ráadásul olyan 4cm a közel pont.
dec. 20. 12:06
 5/6 Mojjo ***** válasza:
A komoly makrózás az esetek túlnyomó többségében állványról történik, azaz a stabilizátor tök felesleges. Ha te viszont kézből szoktál fotózni és neked fontos lenne, akkor neked fontos - azt, hogy neked mi hasznos és mi nem, csak te magad tudod eldönteni.
dec. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen értem csak most a kettő közötti áron lenne egy tokina 100mm is és a 65EFt höz viszonyítva 78EFt kicsit barátibb mint 90Eft csak a tokinában sincs képstabilizátor.Ismerősömnek canon van bár neki sok pénze is van azt mondja,hogy legyen benne stabilizátor ha makrózok én mondjuk eddig iws megoldottam sigma 50mm macroval pedig abban sincs stabilizátor.
dec. 20. 13:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!