Fotószerkesztés tippek?

Figyelt kérdés
Milyen beállításokat alkalmaztok leginkább? Mik a jó fotós titkai?

dec. 23. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Jó szem, aranymetszés, meg némi szerencse. Fantázia, gyakorlás, tehetség.
dec. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Azokat a beállításokat alkalmazom csak és olyan mértékben, amelyekről úgy gondolom, hogy jobbá teszik a fotót. Egyedül az effekteket szoktam kifejezetten kerülni, mert azok nagyon kevés fotónak állnak csak jól.
dec. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

A titok az titok.


Viszont nem titok hogy:

Kreativitás, ötletek és azok megvalósítása.

Meg persze sok gyakorlás és próbálkozás. Az eredmények értékelése és a tanulságok levonása.


Recept viszont nincs!

dec. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Nincs konkrét tipp.

Minden a fotótól és a készítő szandékaitól függ.

dec. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%

Micsoda semmitmondó, ámde fellengzős, hülye dumák. :D

Általában jót tesz a digitális fotónak az S alakú tónusgörbe, a hisztogram "kihúzása" a 0 és a fehér közé, a sötétek finom világosítása, a fehéregyensúly helyrehozása, a zajszűrés és a céltudatos vágás. Oszt amikor nem, akkor meg nem. Volt például a Paint Shop egyik régebbi változata, ami tán a PS öcsikéjének nevezhető, abban volt egy One Step Photo Fix, ami nagyon sok képnek igen jót tett egy kattintással, és voltak képek, amelyeket tökéletesen eltolt. Vagy ha az ember fekete a feketében, illetve fehér a fehérben képet akarna látni, akkor sem jó a hisztogramot átlagosra húzni.

dec. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Köszi a lepontozást és a lehülyézést mindenki nevében. A válaszod ugyanúgy általánosítás, mint az összes többi. Te is nagyon jól tudod, hogy nincsen univerzális megoldás.
dec. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%
Nem is írtam mást, int azt, hogy általában. Ha ezt a szót sem értitek...
dec. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

#7


Lesemmitmondóztad az előtted szólókat, minekutána leírtad a leghosszabb és legsemmitmondóbb hozzászólást :))))

dec. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Helyreállítom a fehéregyensúlyt. Fephúzom az expozíciót, mert általában alulexponálok. Kontrasztra is szoktam tenni. Fény árnyék stb csúszkákat tetszőlegesen húzogatom. 2-3at ráteszek a színekre, ehhez később úgyis jobban vissza tudok térni. Texturát témától függően fel vagy le húzom, bár az esetek többségében egy olyan 10et megy fel. A következő is általában felfelé megy ugyanennyire a dehaze pedig mondjuk ötöt húzom fel. Színeknél a citromot a narancs felé húzom kicsit, kékeknél pedig enyhe teal árnyalatot adok. Téma és ízlés kérdése, hogy saturationt hogyan alakítom. 40ről 50re megy az élesítés. Nagyjából 10-20at megy a vignetta csúszka, természetesen sötét fele. Az utolsó panelban a legalsó csúszkát, egy olyan max tízig szoktam elhúzni, hogy kicsit még ráadjak az orange and teal színárnyalatokra. Természetesen állítottra szerkesztem a vágást ha elfér és van hely, és 4:3 arányt teszek rá, mert ez az instaméret. Ha fektetve hagyom, akkor nem változtatok az arányon, max croppolgatok kicsit. Azt hiszem ennyi, fejből ennyi jut eszembe
dec. 29. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
34%
9 vagyok. A jó fotó titkait nem tudom megmondani. Vannak objektív szabályok amiket érdemes betartani véleményem szerint, mert ha nem úgy csinálod, akkor valószínűleg nem lesz olyan jó a kép mint lehetne. Mondjuk vegyük figyelembe, hogy ez egy művészet, tehát teljesen szubjektív, hogy ki miben találja meg a szépet vagy értéket. Néhány évvel ezelőtt egy aukción, 300000 dollárért kelt el egy ürülékkel teli konzerv.
dec. 29. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!