Milyen objektív lenne jó madárfotózáshoz? (Sony A7iii)

Figyelt kérdés
A sony 200-600 és a sigma 150-600 fogott meg legjobban, de nem tudom, mi lenne igazából a legideálisabb. Ti mit ajánlanátok? Akár a kettő közül, akár valami mást

jan. 5. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Én egy micro 4/3-os rendszert ajánlanék természetfotózáshoz
jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Nagy gyújtótávolság nagy fényerővel. Ezt ajánlom.
jan. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Van valami, ami bevált nektek és viszonylag megfizethető?
jan. 11. 22:51
 4/11 anonim ***** válasza:
3 igen, de az nem sonyra van. Ahogy nézem, a kamerád használtan 650ezerért megy. Szóval én a helyedben eladnám, és használtan vennék egy Lumix G9-et, egy 100-400-as Leicával. Ez egy professzionális természetfotós felszerelés.
jan. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A kamerámat nem szeretném eladni, de köszönöm azért:)
jan. 13. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
Jézusom. "Add el az FF Sony-t, váltsd MFT-re. Nagy gyújtótávolság, nagy fényerővel." Ezzigen. Ki gondolta volna? Ezek azért segítő válaszok. Szerintem ne ezen a platformon érdeklődj, hanem a prohardver.hu fórumon. Itt mondhatjuk neked, hogy vegyél 900 ezerért Sony-t, vagy 550-ért Sigmát. Neked kell meghatároznod az összeget.
jan. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kérdezte, hogy mit ajánlunk. Micro 4/3-ot ajánlom. Ilyen egyszerű. Írhatok konkrétabbat: lumix G9+leica 100-400. Kijön használtan a fényképezője árából, és sokkal profibb rendszer, mint amivel most rendelkezik. Nem véletlenül ezt a fényképezőgépet használja Máté Bence meg Daróczi Csaba. Persze ha vannak felesleges milliói kérdezőnek, amiért ezekben gondolkodik, akkor inkább a 200-400as canont ajánlom. Mondjuk még mindig a Lumixra adaptálva, mert az egy jobb gép, mint az a sony.
jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Mojjo ***** válasza:

A m4/3 valóban egy zseniálisan jó rendszer madárfotóra. A Panasonic vonal épp most kapott egy hatalmas fejlesztést a G9 II személyében, de persze az eredeti G9 is jó még mindig, az Olympus (vagy OM System) vázak pedig szintén. Az üvegek meg zseniálisak a rendszerre.

De persze megértem, ha valaki nem akarja eladni a meglévő vázát bármi okból. Az említett Sony-ra én a 600-as végű Sigmák közül válogatnék. Van több is. A 60-600 kicsit nagyobb és drágább, mint a 150-600 testvére (valójában testvérei, mert 150-600-ból is van Sports meg Contemporary is), de modernebb fókuszmotor van benne, na meg igazi mindenes gyújtótáv-átfedéssel rendelkezik. De rosszul egyikkel sem jársz, az biztos.

jan. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mojjo ***** válasza:

"Persze ha vannak felesleges milliói kérdezőnek, amiért ezekben gondolkodik, akkor inkább a 200-400as canont ajánlom. Mondjuk még mindig a Lumixra adaptálva, mert az egy jobb gép, mint az a sony."


Olympus 150-400 f4.5. Nem kell adaptálni sem, natív m4/3, beépített 1.25x-es konverterrel 1000mm ekvivalensig megy, és még milliókba is kerül. És optikailag olyan, hogy leteszi az ember a haját tőle a földre. Ha már milliókat akarna valaki költeni :)

jan. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#8 Van egy régebbi 150-500-as Sigmám, az adapterrel jó lehet ilyen célra? Vadakhoz jó volt, egy régi, azóta tönkrement géppel, de a madaraktól kicsit tartok
jan. 23. 01:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!