Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Micro 4/3 rendszerhez milyen...

Micro 4/3 rendszerhez milyen manuális objektívet ajánlotok madárfotózáshoz?

Figyelt kérdés

Többnyire kerti itatóról/etetőről, de néha csak séta közben kapnám le őket.


Ami még megfizethető kategória az vagy valamelyik 135mm f2.8, vagy egy 200mm f4-es fix.


Esetleg kontrasztos, jó rajzú zoom obi?


2018. febr. 13. 06:52
 1/3 A kérdező kommentje:
Ennyire kihalt ez a micro 4/3 téma?
2018. febr. 13. 16:18
 2/3 anonim ***** válasza:

A manuális madárfotózás legalábbis.


Én a helyedben a Canon FD obik között néznék szét. adapterrel fel lehet tenni, igaz csak egy fókusztáv csökkentővel lesz teljes az eredmény node ha úgy is a nagyítás a lényeg akkor nem is kell ilyesmi.

2018. febr. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy etetőn, itatón fotóznám a madarakat. Előre beállított fókusz leshelyről, utólag azt a kicsit már lehet korrigálni amikor ott a madár.


De szálló madarat is lehet előre fókuszálva lőni.


Igaz, nem a legegyszerűbb módja a történetnek ez a verzió, de nekem lényegesebb lenne a szép de kemény, kontrasztos rajzú objektív, illetve az hogy 135mm elég lehet-e? 270mm lenne 35mm-re vetítve, illetve 202mm aps-c szenzoron.


Figyelem a reciprok szabályt is, ezért nem akarnék 3-400mm-es obit venni, mert 1/600 és 1/800 már kell az iso, vagy nagyon jó rekeszérték. De az megint más kategória, árban is.

2018. febr. 14. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!