Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 7D-t érdemes lehet...

Canon EOS 7D-t érdemes lehet cserélni egy Canon EOS M 50 Mark II gépre?

Figyelt kérdés
Tudom a Canon EOS M 50 Mark II egy belépő tükör nélküli gép de nem tudom pl a digic 8 processzor jelent e jóval több teljesítményt mint a 7D bár a 7D az 2009-es gép de tudom jobban felszerelt mert magasabb kategória.

jan. 20. 03:23
 1/3 Mojjo ***** válasza:
91%

Akkor érdemes gépet váltanod, ha van konkrét oka. Érzed, hogy a régi géped valamiben kevés, valamiben több kellene neked, és látod, hogy az új ebben többet tud. Pl teszem azt, szükséged lenne gyors sorozatfelvételre, és a géped nem tudja ezt az igényedet kielégíteni, de a kinézett új gép ki tudná. De a sorozatfelvétel helyébe bármit behelyettesíthetsz.

Van ilyen? A kérdésedből úgy tűnik, nincs.


Ráadásul a Canon M sorozata döglött, vége, nem fejlesztik tovább, nem fog kijönni rá semmi új objektív, új váz, új semmi. Ha már váltanál, egy aktív és élő rendszerre válts. Canonnál ez az R.

jan. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az M széria egy zsákutca. Még csak nem is jobb a 7D-nél.
jan. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták az EOS M termékcsaládot megszűntette a Canon, sem objektívek, sem gépek nem jelennek már meg többé ebben a kategóriában. Ilyen rendszerbe általában nem nagyon érdemes fektetni, mert nincs jövője. Viszont amit most tudnak a gépek, azt tudni fogja, amíg működik, szóval ha elégedett vagy ezzel és nem akarod a gépet lecserélni, akkor valamennyi létjogosultsága lehet ennek is.


Az M50 és a hozzá való objektívek méretre jóval kisebb a 7D-nél és a legtöbb (összes?) R gépnél is. Ha a kisebb méret neked fontos szempont, akkor akár érdemes is lehet foglalkoznod vele.

Nekem volt M5-öm, az egyetlen dolog, amit szerettem benne a mérete volt.


Adapterrel jók rá a 7D objektívei, így azokat és minden más objektívet tudsz használni, ami a 7D-re jó - viszont akkor elvesznek a kis mérettel járó előnyök.


Ahogy a többiek is írták, egyetlen szempontot sem írtál, hogy miért is akarnád bármi másra lecserélni a gépedet. Ezek alapján nincs szükséged másik gépre, csak unatkozol és azzal akarod feldobni a fotózást, hogy lecseréled a géped. Ezt hívják divat vásárlásnak.


"a digic 8 processzor jelent e jóval több teljesítményt"


A te értelmezésedben mit jelent a jóval több teljesítmény egy fényképezőgép processzoránál?


Az áram fogyasztása határozottan több egy MILC-nek, mint egy DSLR-nek és még az akksija is jóval kisebb, úgyhogy gyorsabban merülnek benne az akkuk és gyakrabban kell cserélni őket.

jan. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!