Jó gép a canon eos 7d?

Figyelt kérdés
Anno a canon 1100d-met egy canon eos 7d-re cseréltem ,nem rég vettem így még nem v9olt szerencsém sokat használni.Az viszont már előnyös számomra,hogy sokkal gyorsabb a fotókészítés a géppel.Viszont vásárlás előtt olvasgattam külföldi fórumokon is sok helyen írták,hogy egy nagyon jó gép pláne a régebbi típusok közül.Aztán ma unalmamban olvasgattam és itt ott fórumokon leszólták,hogy nem nagy durranás ,öreg gép nem kell sokat várni tőle meg nem olyan jó az iso kezelése mert magas iso-kat nem kezeli jól meg nem olyan jó az érzékelője.Én leginkább fotózok mert a videós részét is leszólták még nem tudom egyenlőre az 1100d-hez hasonlítani de elméletileg jobbnak kéne lennie nem?

dec. 21. 01:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Gyorsabb aligha lesz, modernebb sem lesz. Anyaghasználatban és testreszabhatóságban látok előrelépést.
dec. 21. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mark 1?


A maga korában a legjobb aps-c szenzoros canon volt, de már eljárt felette az idő.

De az 1100D-nél még így is klasszisokkal jobb, hiába régebbi 2 évvel.


[link]

dec. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

A képminőséget a proci határozza meg, mindkét gépben Digic 4 van.

14 év távlatában 2 év differencia teljesen elenyésző. :D

dec. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

1/


Azért ez nem pont így igaz mert gyorsabb a zársebessége a 7D-nek plusz a Legkisebb záridő se 1/4000 hanem 1/8000 másodperc

dec. 21. 21:04
 5/14 anonim ***** válasza:
És te hol használsz 1/8000-et? Mi az, hogy gyorsabb a zársebessége? Adott expohoz adott záridőt kell használni, azon nincs mit variálni. Én ezt az 1/8000-et egyáltalán nem tartom előrelépésnek, mert azt átlagember, de talán még egy profi fotós sem használja ki. Vagy akkor mutass olyan fotókat, amikhez 1/8000 szükséges és 1/4000 nem elég. Anyagminőségben egyértelműen upgrade, de a többi az csak számok egy papíron.
dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#6: Azért a 8 fps vs 3 fps az jelentős különbség akciófotónál.


De nem is ez a nagy előnye, hanem a cseppállóság és jobb kezelőszevek.

A 7D-n van joystick és 2 tárcsa. Az 1100D-n csak 1 tárcsa van és sokkal kevesebb gomb.

dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

"Azért a 8 fps vs 3 fps az jelentős különbség akciófotónál."

A használhatatlan meg a nem jó közti különbség.

Például lovassportban kb 20 kép kéne másodpercenként, hogy ki lehessen választani egy legjobb fázist. Ahhoz képest a 8 és a 3 is csak vagy belelőtt, vagy nem. Kompaktban amúgy volt már 15 éve is 40 kép/másodperces lehetőség.

És amúgy is, hogy Stanislaw Lemet kissé átalakítsam, a sorozatlövési lehetőség a haldokló fotósoknak való. Aki nem képest a szükségeset meglőni egy felvétellel, az menjen el utcaseprőnek.:D

dec. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7/


Te egy örök elégedetlen ember vagy aki abból nyeri az örömét,hogy beszólhat másoknak és okoskodhat tipikus ha az én lovam megdöglött dögöljön meg a másé is mert az utolsó szó is az enyém ember vagy.De most jöttem rá,hogy szarnom kéne az ilyen emberekre mert csak mások életét akarják megkeseríteni.Legyen igazad csá.

dec. 22. 13:26
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
8 rossz helyen érdeklődsz. Ez a fórum megkeseredett, a szakmában semmit sem elérő gyökerek gyűjtőhelye, tisztelet a kivételnek. Nemzetközi fórumokra menj, sokkal normálisabb válaszokat fogsz kapni.
dec. 23. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#8 én tényeket írtam, még ha nem is érted, mi a szó értelme.
dec. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!