Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kipróbálnám milyen fotózni....

Kipróbálnám milyen fotózni. Milyen ár sávban kéne gondolkozzak kezdésnek? Milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

jan. 20. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Elsőre próbálkozz a mobiloddal. Utána vegyél valami rendes gépet amikor már tudod, hogy tényleg szeretnéd csinálni. Gyenge gépet nem érdemes venni, mert annál a mobilod is jobb képet csinál. Ami meg már jobb, mint egy mai mobil az bőven 100 000 Ft fölött van.
jan. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Van valami elképzelés, hogy miket szeretnél fotózni?

Portré, táj, sport, makró egyéb?

Mi a max. összeg, amit rászánnál?

jan. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

Vegyél egy m4/3-os gépet használtan

olympus em10 mk2 vagy valami haasonlót. ezekhez van rengeteg obi is.

200k alatt össze lehet hozni egy egész jó szettet és lehet gyakorolni.

jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Én egy félprofi vázzal kezdtem annak idején (2012), amikor éreztem, hogy fotózni akarok. A témában nagyon sokat olvastam, már akkor is, amikor még nem volt gépem. Mondjuk már taknyos korom óta érdekelt a fotózás, mindig csorgó nyállal figyeltem a tükörreflexes gépeken a hatalmas objektíveket, esküvőkön, rendezvényeken. :D Van egy pár jó vétel. APS-C szenzor alá csak akkor adj, ha MILC gépet fogsz venni. Oké, lehet egy olcsó kompakt bridge géppel is jó képeket csinálni, de arra nem tudsz építkezni, nem tudsz hozzá objektívet venni. Egy tizenéves vázzal is lehet gyönyörű képeket készíteni. Az a kérdés, hogy modern vagy analóg világ érdekel. Akarod "látni a szemeddel", amit fotózol, akkor tükrös, ha nem, akkor milc. Néhány talált példány:


[link]


[link]


[link]


Az, hogy melyik márka, rád van bízva, mindegyik gyártó csinál jó vázakat, persze a klasszikusok tükrös gépbekből a Nikon, Canon. Rengeteg büdzsé objektív van hozzájuk, és nagy a választék. Milc gépekből Sony, Oly, Panasonic, Canon.

jan. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
86%

Kezdésnek tanulmányozd a mobiltelefonod kamerájának PRO módját.

Ha az megy, akkor találd ki, hogy mi lenne az elsődleges "célpont", amikor fotózol (tájak, portrék, természet, stb.)

És ezek után lehet gépeket keresgélni.

jan. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha szűkös a keret és hajlandó vagy kompromisszumokra:

Sony A6000 váz használtan + a témának megfelelő obi szintén használtan.

Kb 150-200 eFt-ból megvagy.

Ezzel lehet tanulni, de egy idő után eléred majd a korlátokat.


Ha jobban el vagy eresztve anyagilag vagy tényleg csak az önfeledt örömfotózást keresed:

Sony Alpha 7 III + pl.: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD (vagy ami jobban megfelel a témaválasztásnak).

Ha használtan veszed a szettet akkor kb 550 eFt.

Ennél amatőr szinten nem nagyon kellhet jobb. De akár munkát is lehet már vállalni - akkor hamar visszadolgozza az árát.


Aztán ha megjön az igény akkor úgyis veszel másik obit, vakut, állványt, pótakkut, memóriakártyát, mindenvackot. De ez úgyis csak később lesz.


Ha meg nem jön be a dolog akkor kb vételi árában eladhatod a cuccot. Régebbi darabok ezek, nem fog már jelentősen csökkenni használtan az áruk.

jan. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!