Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék szeretett bridge...

Szeretnék szeretett bridge fényképezőgépemről valami komolyabbra váltani. Használt DSLR-ben gondolkoztam, de itt sokan MILC-eket ajánlanak a kérdéseknél, miért?

Figyelt kérdés

Amatőr használatra, pusztán hobbifotók készítésére használnám a gépet. Mindennel együtt kb 250-300 ezret szánnék rá. Az eddigi ultrazoom bridge kamerámmal készült képeket itt láthatjátok, instagram (pont) com/frnkgyrgy/ hogy legyen róla kép, milyen témákat dolgozok fel. Sokat használtam a maximális, 720mm-es ekvivalens gyújtótávot, de egy jobb szenzorral, pusztán képkivágással ugyanazt a minőséget lehet elérni. Készítettem statisztikát a fókusztávolságokról, amiket használtam, és azt találtam, hogy nagyrészt 70-150 mm-es tartományt használok, amire egy fix 50mm es objektív APS-C gépen tökéletesen megfelelne (illetve sok képem van nagyobb nagyítással, de igazából az majdnem felesleges is sok esetben, ezeknél a témáknál kb mindegy is hogy 200 vagy 400 mm-rel készült). A többi tartományra elég lenne valami olcsóbb objektív is, vagy pl turista fotókhoz teljesen jó a mostani is. Utómunkához nem igazán értek, abban is van bőven fejlődni való.


Itt jön az a pár dolog, amiben nem vagyok tiszta. Azt honnan tudhatom, hogy milyen objektív/fényképező páros van ugyanabban a minőségi kategóriában, ugyanis valamelyik nyilván korlátozni fogja a képek minőségét? Illetve milyen fokú a fejlődés? Az elmúlt 10 évben ugyanabban az árkategóriában sokat fejlődtek a gépek. És mi a MILC-ek nagy előnye a kis méret mellett? Én úgy érzem, hogy el lennék még 10 évig bőven EF rendszerekkel, van rájuk elég objektív, és a MILC-ek nekem drágának tűnnek, de az a jövő. Ugyanabban az árkategóriában mit tudnak a MILC-ek, ha nekem nem számít a méret?



2023. okt. 2. 10:55
 1/3 Mojjo ***** válasza:

Pont nemrég beszéltünk a milc-ek előnyéről itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenyke..

2023. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olvastam azt a kérdést de az inkább összezavart. Az alapján nekem úgy tűnik, hogy ebben az árkategóriában számomra a használt DSLR jobb. A jobb fókuszt nem teljesen értem. Illetve még nem néztem utána a használt MILC objektíveknek.
2023. okt. 2. 19:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát, ha műszaki lennél, egyszerű lenne a válasz, a MILC autofókusza szabályzás, az DSLR autofókusza vezérlés.
2023. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!