Lumix gh4 vagy g7?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A Canon 600D fényképezőgépem akarom lecserélni. A két fényképezőgépet nézegetem, majdnem ugyanolyan árban vannak használtan (egy picivel azért a gh4 több). Az lenne a kérdésem először, hogy megérné leváltani ezekközül valamelyikre a 600D-t? Elkezdett érdekelni a filmezés világa és azért döntöttem úgy, hogy vennék valami jobbat videóra, de ugyanakkor fotózni is szeretnék. A gh4 mellett húz a szívem eléggé, hiszen videóra inkább az lett gyártva, de mivel régebbi így félek, hogy lehet ha a g7 lenne a jobb választás.

Lett egy olyan őrült ötletem is, hogy megveszem az egyiket, majd kigyűjtöm a másik body-ra is. Így fotóra a g7 lenne, videóra pedig a gh4. Szerintetek elég egy ezekközül? Ha igen melyiket választanátok és miért? Illetve ha mindkettőt javasolnátok, akkor milyen sorrendbe vennétek meg?



febr. 5. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:
GH4 egyértelműen jobb választás.
febr. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mojjo ***** válasza:
100%
Ha videózni akarnál, egyértelműen GH4. És nem csak videóra, amúgy is egy komolyabb gép a G7-nél, robosztusabb, szigetelt vázzal, gyorsabb sorozatfelvétellel, rövidebb minimális záridővel, a Dxo mark mérése szerint nagyobb dinamikaátfogású szenzorral, ami fotózáshoz sem épp rosszul. És eleve magasabb kategóriába pozicionálta a Panasonic azt a gépét. A GH4 mellé nem éri meg fotóra megvenni a G7-et, vegyél inkább objektíveket.
febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtök válaszát! Hasznos volt számomra. Mindenképp szeretnék mellé valami jobb objektivet, jelenleg azon az elven vagyok, hogy egy relatíve olcsóbb vázat szeretnék, de jobb objektívekkel.
febr. 5. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!