Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem találom a fókuszt?

Miért nem találom a fókuszt?

Figyelt kérdés
Van egy D3200 gépem. A koncepció: kisállatot szeretnék fotózni, egy üvegasztal alól. Akármilyen autofókusz módott állítok be, mivel mozog a kutya mindig kimászik a fókusztávolságból. Tök jól működik a gépnek az emberi arc fókusz módja, viszont a kisállatot nem veszi be, nem mozog az álattal együtt, ezért minden képem homályos vagy nem kellő képpen éles (persze az autófókusz módoknál mikor nem embert fényképezek átállítom pl. object trackingre vagy bármi másra, de ott nem veszi be a tárgyakat és nem változtatja a fókuszt a tárgy mozgásával egyidőben). Valakinek bármi tipp? Nem sok fény van bent (2 softbox van az asztal 2 szélén) 1/200 záridőt használok, 4-es blendét, 800-as ISO-t (ezekkel nincs is gond), csak a fókusz jelent problémát. :( Köszönöm előre is a segítséget, tippet.

febr. 22. 10:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Talán az üveg zavarja a fókuszálást. Használt manuális fókuszt! Vagy várd meg, míg a kutya az éles tartományba mozog, vagy használj kis rekeszt, akkor széles tartományban éles lesz minden.
febr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy gyakran magát az üvegasztalt fókuszálja be a gép és azért nem éles a kép. Vagy ha ne adj isten pont a kutyus fejét sikerül befókuszálnom, akkor arébb mozog és pl már a hátsó lábai lesznek fókuszban a kép elkészültekor. Nekem az is tökéletes lenne, ha nagyobb terület lenne fókuszban, vagy ha olyan mod is van a gépben ami leköveti egy állat mozgását is mint pl az emberi arc lekövetését csak nem tudok róla szuper lenne megtudni :D Köszi! :) Nagyon kezdő vagyok még bocsi ha nem mindent szakszavakkal írok, vagy nehezen érthető.
febr. 22. 10:38
 3/12 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy alap obi van rajta, ami azt eredményezi hogy kis rekesznél nagyon sötét lesz a kép, amit ha ISO-val kompenzálok érthető módon szemcsés lesz.
febr. 22. 10:39
 4/12 A kérdező kommentje:
Talán a manuális fókusz lesz a lehető legjobb megoldás én is gondoltam rá. Ott állítsak be akkor egy adott távolságot, és azon ne állítsak a fotók elkészítése közben? Várjam meg még a kutyus belemozog abba a tartományba? Viszont ezen a pici displayan egyáltalán nem látom hogy mikor van benne.. :( Hogy tudok a kukkerbe képet varázsolni? Egyszer sikerült , azóta sem találom ezt a funkciót
febr. 22. 10:42
 5/12 A kérdező kommentje:
bocsánat te rekeszt írtál én a záridőre gondoltam. A kis rekeszt mindenképp megpróbálom akkor. Akkor pici a rekesz ha a blende picire van állítva, tehát az értéke meg nagy pl 18?
febr. 22. 10:50
 6/12 anonim ***** válasza:

"egy üvegasztal alól"

Ezt hogy kell elképzelni? Az asztal lapja az állat és a fényképező között van?

febr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Egy magas asztalról van szó, aminek a lapja üveg. Arra ráteszem a kisállatot és alulról fényképezem. [link] Ez lenne a cél
febr. 22. 14:11
 8/12 anonim ***** válasza:

De jó kép!

Így már értem.

Én azt csinálnám hogy állványra rakom a gépet, rárakok valamit az üveglapra amire rá tud fókuszálni, valami kontrasztosat, kockás terítőt ruhát, valamit amire jól tud fókuszálni, aztán átkapcsolni manuális fókuszba, vagy rögzíteni a fókuszt hogy az már ne menjen el és csak ez után odatenni az állatot. Egyik kézzel lefogod, a másikkal meg fotózol. Amikor fotózol akkor egy pillanatra elengeded hogy a kezed ne legyen rajta a képen. Ha veszel a géphez távkioldót, akkor még egyszerűbb.

febr. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítséget, így már biztosan jó képek fognak születni! :) Hálás köszönet <3
febr. 22. 15:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Még annyi jutott eszembe, hogy a képeken látszik hogy a kutyák lefelé figyelnek. Valószinüleg az üveg alatt van valami ami felkelti az érdeklődésüket, egy játék vagy valami hasonló, ezért néznek a kamerába és nem menekülnek a helyzetből. Érdemes odatenni a fotómasina mellé valami kedvencet amire meg ők fókuszálnak. :)
febr. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!