Nikon + Helios 44M-2?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most ismerkedem a vintage optikák világával, vettem egy Helios 44M-2 58mm f2 optikát a Nikon D3300 gépemhez. Van Nikon-M42 adapterem is, azonban az a probléma áll fenn, hogy nem tudok kb. 1-1.5 méternél távolabb fókuszálni. Vajon az objektív lenne hibás, vagy valami speckó adapter lenne szükséges?

Kissé stresszel a dolog.


Előre köszi a válaszokat!



márc. 12. 10:48
 1/5 A kérdező kommentje:

Illetve nyilván rágugliztam már :D

De sok fórumon rengeteg különböző dolgot olvastam, nem tudtam magamban megállapodásra jutni.

márc. 12. 10:53
 2/5 Mojjo ***** válasza:
100%

A kulcs a bázistávolság nevű paraméterben rejlik. Ez az objektív - gépváz csatlakozás (tehát a bajonett vagy a csavarzár) és a film/digitális érzékelő síkja közötti távolság. Ha ez a távolság nagyobb, mint amire az objektívet tervezték, nem tudsz vele egy bizonyos távolságnál távolabbra fókuszálni. A Nikon F bajonettel már eleve nagyobb a bázistávolsága az M42-nél. Ezt még tovább súlyosbítja, hogy az adapter még távolabbra helyezi az objektívet.

A Nikon F bajonett a legnagyobb bázistávolságú bajonett minden (nem középformátumú) digitális fényképezőgép csatlakozása közül. Ennek megfelelően egy Nikon DSLR a lehető legrosszabb választás, ha a vintage optikák érdekelnek.

márc. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes leírást! A gép már kb. 3 éve megvan és most kezdett el érdekelni ez a vintage téma :/
márc. 12. 16:18
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a kettes írja. A Nikon mérnökei valaha úgy döntöttek, hogy a te csak ne használgass a Nikonon kívül más objektíveket.

Az egyik megoldás a lencsés adapter, de az pofán is b@ssza a képminőséget.

A másik megoldás, hogy megbarkácsolod az objektívet, hogy közelebb lehessen vinni a lencséket a filmsíkhoz.

Plusz még a rendszerobjektív nélküli Nikon gépek erős elbutulása.

De a valódi megoldás pl. Canon vagy Pentax vagy úgy kb. bármi más használata :)

[link]


Bajonet-filmsík bázistávolság:

Nikon F-mount 46.50 mm

M42 45.46 mm

Vagyis 1,04 millimétert akkor is közelebb kellene vinni, ha nem nézzük az adapter vastagságát.


[link]

márc. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
márc. 14. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!