Ki szeretném próbálni a fotózást hobbiszinten. Erre milyen fényképezőgépet és objektívet ajánlanátok kezdésnek?

Figyelt kérdés

márc. 31. 12:38
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs melyik éri meg. Ezért kérdeztem.
ápr. 5. 07:47
 22/28 anonim ***** válasza:
A te esetedben egyik sem
ápr. 6. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Mojjo ***** válasza:
70%

@19, 21:

Ha tudsz angolul, érdemes lehet erre ránézni:

[link]


Általánosságban annyit tudok elmondani, hogy a cserélhető objektív és a telefonokénál jóval nagyobb szenzor megvan mind a Panasonic G7-nél, mind a Sony A6000-nél, mind a Canon M50-nél. Mindegyikkel ki lehet próbálni, milyen is a fotózás, mindegyik maximálisan alkalmas tanulásra, szárnypróbálgatásra. A Canon M50 annyiban kakukktojás, hogy az a rendszer már halott, nem fognak újabb gépek, objektívek, kiegészítők kijönni arra a rendszerre, míg a másik kettő még él és fejlődik.

ápr. 6. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
65%

Kipróbálásra is érdemes valami rendes szettet venni. Tegyük fel, veszel egy jónak számító bridge gépet. Statikus témákat nagyon jól lehet vele fotózni, dinamikus témáknál viszont lassú lesz, ennél fogva okozhat csalódást. A csalódás miatt hagyod a francba az egészet, holott valójában csúcsfotós is lehetnél, ha egy jobb cuccal indulsz. Ha a helyedben lennék -és én is így kezdtem!- vennék egy használt, de még használható DSLR szettet.

Most azért írok Nikont, mert azt ismerem, de ettől választhatod a másik népszerű márkát, a Canont. Az sem rosszabb.

Nikonnál maradva vennék egy belépő, vagy eggyel magasabb szintű vázat, például D3400, D5300, D5600. Vennék hozzá két objektívet, amik szintén Nikon AF-S 18-140mm f/3,5-5,6 DX VR és AF-P DX 70-300 f/4,5-5,6 VR.

Egy ilyen szettel meg lehet tanulni fotózni, nem okoz csalódást és el is tudod adni, ha mégsem akarsz fotózni.

A Canont meg majd megírja, aki ismeri.

Remélem, tudtam segíteni.

ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
32%

Ne vesd el a Bridge gép lehetőségét sem, hiszen az ötvözi a beállítási lehetőségekkel bíró gép és az automata gép elegyét. Habár ár tekintetében eléggé behatárolt a lehetőséged.

Nikon Coolpix P950 nagyon szuper készülék! Hazabeszélek, mert nekem is az van. Előtte volt Panasonic Lumix és Fujifilm FinePix Bridge gépem is. Mindegyikkel elégedett voltam, csupán szintemelés miatt váltottam.


Ne engedd eltántorítani magad, a legtöbb műszaki mániás, legyen az fotózás, filmezés, számítástechnika, HiFi, stb. az állandó "farokméregetésről" és ego előadásról szól. Mindenki nagyon okos és hisz abban, mindig neki van igaza és az ő döntése a helyes út. ;) Valójában minden út helyes, a lényeg, haladjon, fejlődjön a hobbista, illetve élvezze az utat.

ápr. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg hozzászólást, és érdemi segítséget. A MILC-et feltűnően kevesen ajánlottátok. Miért?
ápr. 7. 14:59
 27/28 A kérdező kommentje:
Amúgy mások véleményére is kíváncsi lennék a Sony fényképezőgépekről.
ápr. 7. 15:10
 28/28 nnnn5555 ***** válasza:

Ha a Sony tetszik, akkor vegyél Sony-t, felesleges túlgondolni!

Ennyi pénzért sehogy sem tudsz jót venni.


Amúgy miért akarsz olyan dolgot kipróbálni amire nincs pénzed?

máj. 7. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!