Fuji Finepix S602, Érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyon megtetszettek a gép tulajdonságai, és találtam is egy ilyet amivel kb. 3000 kép lett készítve egész élete során, az lenne a kérdésem, ha van itt olyan, akinek volt a tulajdonában ilyen gép, hogy mennyire alkalmas ez a gép arra, hogy egy "hobbifotós" akinek ez lenne az első "komolyabb" gépe, megtanulja a fényképezés "fortélyait"?


Köszönöm



2012. máj. 30. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Sokat használtam, korának egyik csúcskészüléke volt.


Érdekes gép, van pár izgalmas képessége: kezeli a hagyományos automata vakukat (asszem 40 volt talpfeszig), manuális módban 1/10 000 záridő (külső vagy a saját vakuval is). A saját vakuja is hagyományos automata rendszerű és épp ezért csak egyet villan a vaku (slave-vaku barkács-barát). 1 kockára tud többet exponálni. A vga videó is használható. A kereső gyors, jól használható, de félhomályban már nem látsz rajta semmit, alapvetően a gép nem csípi a fényszegény helyzeteket.


A csip képminősége mai szemmel nézve gyengélkedik, 400 iso-nál már mosott szar, pixelbvzulás nélkül is. A nagyobb árnyalatterjedelem se megy úgy neki, mint pl a korabeli Canon G3-nak. Az optikának is van geometriai torzítása, mondjuk ez 1-2 jól összerakott fotósopp makróval kezelhető. Nincs segédfénye, félhomályban már nem nagyon akar élesíteni.


Viszont egy jól összerakott strapabíró gép. Az enyémet az előző gazdája munkagépnek használta és én is elég intenzíven nyomtam, nemrég purcant ki a kompaktoknál szokásos optikahibával, vagyis 10 éven át keményen robotolt :)


Összességében, ha elképesztően olcsón adják, érdemes lehet vele szórakozni.

2012. máj. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
a záridőt hol lehet benne állítani?
2012. nov. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2012. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!