Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Makró fotókat (bogarakról,...

Turulger kérdése:

Makró fotókat (bogarakról, stb. ) szeretnék készíteni CANON 550D-vel. Milyen objektívet vegyek? 100. 000 ft-ig szeretném megúszni!

Figyelt kérdés

Jelenleg ezzel a felszereléssel rendelkezem: Canon EOS 550D + 18-55mm EF-S f/3.5-5.6 IS II + 55-250mm EF-S f/4-5.6 IS II objektívek

De szeretnék egy kifejezetten makró objektívet, mert a két fenti objektívvel nem lehet igazán jó közeli képeket készíteni. (Javítsatok ki ha tévednék!) Előre is köszi a válaszokat!



2012. jún. 25. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:

A 18-55 IS (II) egészen jó közelképek készítésére alkalmas, persze ettől még nem makró objektív, egy fordítógyűrűvel persze csodákra képes, de nyilván ettől még nem makróobjektív. A használtpiacon nézz körbe ebben az árszegmensben a Sigma 150mm-es F/2.8 makróját tudom ajánlani, illetve esetleg a 100mm F/2.8 makrót (az IS nélküli nem L-es verzió, az a duplája árban kb.).

[link]

Itt érdemes lenne feldobnod egy hirdetést, miszerint makró objektívet keresel 550D-re ilyen és ilyen feltételekkel, biztosan fogsz majd kapni néhány ajánlatot. :)

2012. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Úgy látszik meg kell emelnem a keretet. :(

150.000 ft-ig kell keresnem jó makro obit. Így már találnék szerinted? Mi a különbség a 150mm és mondjuk az 50mm között?

2012. jún. 26. 10:03
 3/5 anonim ***** válasza:
minél nagyobb a mm (gyújtótáv), annál közelebbre hozza a képet.
2012. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szerinted melyiket?


Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro (kb. 140.000 ft)


Canon EF-S 60mm f/2.8 USM Macro (kb. 120.000 ft)


Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP Macro (kb. 130.000 ft)


Sigma-ból nem találtam. Szerinted melyiket érdemes? A képstabilizátorosak nagyon drágák igaz? De ha nincs képstabilizátor akkor álvány nélkül is lehet jó makro képet csinálni?

2012. jún. 26. 10:25
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül én mindenképpen a Canont venném. Amivel drágább egy IS-es 100-as Canon, annyiból már elég jó állványt kapsz, fejjel együtt. Mondják, hogy jó az L-es Canon makró de szerintem nem annyival mint amennyivel drágább.

A Tamront meg a 60-ast felejtsd el szerintem.

2012. jún. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!