Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kérem olvassák el! Tapasztalta...

Kérem olvassák el! Tapasztaltabb fotósoktól kérek segítséket?! (lent)

Figyelt kérdés

Hamarosan, tervezzük egy Canon EOS 600d vásárlását. Én nagyon szeretek fényképezni, és van egy Canon Powershot SX 130 IS gépem, amin gyakoroltam a kézi beállításokat. Az a kérdése, hogy egy ilyen bridge gépen mint ami most van, lehet-e gyakorolni, egy DSLR gép használatát. Ha a 600d-n van tanuló mód, vagy könnyített mód azon lehet-e gyakorolni? Ha nincs, mennyire nehéz megtanulni ennek a maga kategóriájában legmagasabb szintű gép kezelését. Ezeket a gépeket úgy alakították ki, a kezdő kategóriában ha bármelyiket veszi az ember, könnyebb a használata bármelyikhez nyúl? Egyéb félelmeim vannak a géppel kapcsolatban. És akkor mondjuk úgy, hogy kezdő vagyok ezen a téren, jogos a félelmem?


És még egy kérdés, ha a Scott Kelby által írt, Digitális fotózás 1-ből tanulok, az hasznos könyv?


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


14/L



2012. aug. 16. 11:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Félelmed nem jogos. Minden átlagos képességű ember tud fotózni tükörreflexes géppel is. Az EOSon van teljes automatika program, ilyenkor csak el kell sütni a gombot. Nem szégyen használni, ha nem vagyok biztos a saját beállításaimban akkor automatában is csinálok képet a kompozícióról.
2012. aug. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet automatán is fotózni, csak minek. Mármint, akkor minek a drága dslr?


Egyébként a félelmek nem jogosak. A 600D - mint bármelyik belépő szintű dslr - kiválóan alkalmas a gyakorlásra, a technika megismerésére.


A Scott Kelby-féle könyvek jók, bár előtte azért célszerű az alapfogalmak tisztázása, megismerése, megértése.


A 600D-n emlékeim szerint nincs tanuló-mód, bár szerintem ez felesleges is.

2012. aug. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :D
2012. aug. 16. 13:48
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3 Könyvet tudok neked ajánlani, A digitális fotózás műhelytitkai Kezdőknek. Fotósuli kezdőknek- a látványos fotók titkai. Ebben a könyvben részletesen le vannak írva beállítások, és érthető. Nem beszélve hogy CD melléklet is jár hozzá,m amin egy klassz fotó szerkesztő program van.

Ezen felül Scott Kelby 2. És Tom Ang Fényképészet. Viszont ez inkább olvasmány. Ne legyen félelmed.

2012. aug. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lenne még egy kérdésem! NAGYON FONTOS.


Na, csak annyi, hogy a szüleim elváltak, és az apukám szerint, anyának nem kéne tükörreflexes gépet vennie, mert idézem szerinte: 'nem vagyunk egy nagy pénzű család'. Azzal ijesztget, hogy az első leejtés után, már nem javítják. Persze, hogy nem! De honnan veszi, hogy leejtjük? Most komolyan, meg hogy az anyukám csak az automata módot használná úgy meg nincs értelme. Mondja, azt is az apukám, hogy nagyon beszéljem le az anyukámat a gépről, mert semmi értelme. Nekem is van fényképező gépem, és azt használnám ami van, de azért én is szeretnék tovább fejlődni, a fotózás terén. ÉS mondtam az apukámnak, hogy de nem lenne semmi gond, és anyukámmal anyagilag helyre jönnénk, de csak nevet, hogy milyen kis buta vagyok, és ő mondja, aki alig használja a gépét. Nagyon fáj, és csalódott vagyok. Megpróbáltam, apa tanácsa szerint lebeszélni az anyukámat, mert szerinte nagyon fölösleges olyanoknak, mint nekünk tükörreflexes. De milyenek vagyunk?! Teljesen normális anyagi helyzetű család vagyunk, nem vágnánk földhöz a gépet! Az anyukám úgyse hallgat az apukámra, de még mindig nyomja, hogy beszéljem le az anyukám.


Önök szerint is fölösleges, mit tehetnék?! Kérem segítsenek!

2012. aug. 19. 15:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Arra nem gondoltál, hogy vegyél használtan egy Canon Eos 350D-t? vagy 20D-t? Ezeket alapobival megkapod 50eFt környékén. Gyakorolni nagyon jó, képminőség tekintetében is alig maradnak el egy 600D-től.
2012. aug. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Uccsónak van igaza. 400D-t, 350D-t, 20D-t Néha a 30D-t is megkapod 50 ért. Az nehezebben vág földhöz valakit anyagilag. A másik amíg újdonság addig állítgatod, próbálod a beállításokat. De ha rájössz hogy automatában könnyebb fotózni, és leragadsz ott, akkor tök fölösleg. Másrészt anyukád is "csaj" meg te is "csaj" vagy. Nézd egy ilyen gép nagy. Nem épp a női ruhák kiegészítője. Szóval remélem tényleg komolyabban akarsz majd vele foglalkozni, és arra használod amire kitalálták.
2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!