Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » A tölthető elemek miatt nem...

A tölthető elemek miatt nem kapcsol be a fényképező? (történet alább)

Figyelt kérdés
Nagyon tő mondtatokban, annyi a problémám, hogy a frissen töltött teli elemekkel nem kapcsol be a fényképezőgépem (Panasonic Lumix DSC-LS80). Gondoltam rá, hogy túl vanak töltve de nem. Mi lehet a baj? Valakinek voltmár ilyen problémája? Elromolhatott a gép?

2012. aug. 16. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

1. amit töltesz, az nem elem, hanem akkumulátor.

2. Egy AA-elem üresjárati kapocsfeszültsége 1.5V, míg egy AA-akkumulátor 1.2V terhelés nélkül.

3. a (2)-ből következik, hogy a géped 3V helyett (2db AA-elem) csak 2.4-et kap az akkumulátorokból, így azt "hiszi" az elektronika, hogy csontra merült elem van benne.


(egyébként RTFM, elvileg le is van írva ez a kezelési leírásban...)

2012. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem pont így van, egy jó állapotú ni-mh cerkaakku frissen töltve üresjárásban 1,35-1,4 V.

Méricskéld körbe az akkukat, hátha kipurcant valamelyik. Vagy rakd be őket helyesen :))

2012. aug. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként amit itt első leírtál, azzal tisztában vagyok, én is gondoltam erre, hogy kevés neki de rá is mértem mérővel a két akkura, 1,4 volt az egyik 1,37 volt a másik szóval annyival csak nem kap kevesebbet... De ezt el is fogadnám, hogy azért nem megy, mert kevesebbet produkálnak, de az a baj, hogy régen működött velük a fényképező.
2012. aug. 17. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!