Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezt a két adaptert masszívan...

Edömér2 kérdése:

Ezt a két adaptert masszívan hogy kapcsolnátok össze?

Figyelt kérdés
Adott egy Pentacon six TL adapter és egy EOS fordító adapter. Az utóbbi sajnos 1-2mm-rel nagyobb átmérőjű így nem tudom a menetet használni. Kérdés: a képen látható két adaptert milyen módszerrel tudom összekapcsolni a legtartósabban? Képek: [link] [link] [link] [link]

2012. szept. 29. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Tulajdonképp milyen gépet, milyen lencsét és hogyan akarsz összekötni?
2012. szept. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ott van: Pentacon sixhez volt ez az ezüstszínű adapter(de nem a saját obijaihoz) ami együtt az eos fordítós adapterrel(amit normál eos digitális obikhoz lehet használni, hogy "makrót" adjanak) teszi ki pont azt a távolságot, hogy megfelelően lehessen fókuszálni a Penta obijaival a digitális Canonon. Remélem követhető :D. Létezik 5 ezerért adapter, de ha ezt a kettőt "összehegesztem", ugyanott vagyok.
2012. szept. 30. 00:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Oék, az ezüstös adaptert egy Pentaconsix gépbe lehet dugni és valami más lencsét hordott. Mihez volt jó? Még nem láttam ilyet.


"hogy megfelelően lehessen fókuszálni a Penta obijaival a digitális Canonon"

Penta alatt Pentaconsixre gondolsz? És ilyet akarsz az eos-ra? Ahhoz a legjobb lenne egy Pentaconsix/m42 és egy eos/m42 adapter. Az előbbi sajnos nagyon ritka madár, az utóbbi viszont minden eos barkácsolónak kötelező darab néhány m42-es közgyűrűvel együtt :)

2012. szept. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen arra én se jöttem rá, hogy milyen lencsére van az ezüst adapter, mert amikor rajta volt a Pentán és úgy próbáltam a Biometart meg a Flektogont, mindkettő túl távol került a filmtől. Viszont ez plusz az eos adapter kiadja a helyes távolságot a dslrnél. A Penta-m42-nek volt valami értelme? Nem értem miért gyártottak ilyet...
2012. szept. 30. 02:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!