Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Profi Fotósok! Mi a véleményet...

Profi Fotósok! Mi a véleményetek a Canon EOS 1100D fényképezőgépről? Nagy baj hogy nincs az obihoz stabi?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi fotós de most szeretnék beruházni egy komolyabb gépre(a mostani kompaktomnál komolyabbra) és ezt ajánlotta pár ismerősöm.

Itt a link: [link]


Pár oldalon láttam, hogy a profibb fotósok nagyon leszólták az objektívet ami hozzá jár, mert nincs hozzá stabi.. Ez tényleg ekkora gond? Mármint azt értem hogy profiknak ez gond.. De nekem, haladó fotósnak is probléma?


És mielőtt bárki kiakadna hogy haladóként miért veszek ilyen gépet.. hát nagyon nehezen gyűjtöttem össze rá a pénzt, és hosszabb távra szeretném venni a gépet.. És olyat szeretnék amit majd a későbbiekben(mikor fejlődök) is tudjam használni..


Azért szeretném ezt a csomagot venni mert az obi ami hozzá van így olcsóbban jön ki.. Mert szeretnék egy zoomos obit is az alap fix mellé :)


Köszönöm előre is a válaszokat! A bunkó stílust kerüljük köszi:)



2012. dec. 28. 14:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem a géphez adott KIT cuccal nem az legfőbb gond, hogy van e benne IS vagy nincs. IS nélkül nem tudsz kézben "megtartani" olyan záridőt amit IS mellett még menne és a kép nem lesz éles. Szerintem a főbb probléma a KIT objektívekkel az olcsóságuk miatt használt lencserendszer . Nem rajzolnak olyan szép és éles képeket mint a drágább társaik - bár néhány hiányosságot tudsz kompenzálni az utófeldolgozó programokkal.

Ezzel együtt nem azt mondom, hogy a KIT objektívek használhatatlanok, csak tudnod kell a határait. Ha nincs most több pénzed beruházni jobb objektívre akkor ezek a cuccok is megteszik kezdésnek.

Egyébként ha állványról fotózol akkor alapszabály, hogy stabilizátort kikapcsolod. A Nikon vázakkal ellentétben a Canon vázaknál beindul egy öngerjesztő folyamat ha a állványról fotózol, bekapcsolt IS mellett.


Röviden tehát: Ha statikus témákat fotózol, állványról akkor kevésbé fog fájni az IS hiánya. Ha sokat fotózol kézből és "viszonylag" ( ez nagyon idézőjelben van ám!) nagy záridős expozícióban akkor nagyon fogod érezni az IS hiányát.

2012. dec. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A nagy záridőt is idézőjelbe kellett volna raknom. Nyilván több másodperces záridőt nem tudsz IS mellett sem "kitartani" a kezedben.
2012. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mind a kettő zooomobi egyik se fix. A kisebb kit az régebbi verzió, azért nem rajzol szépen. Egy IS II-es sokkal pengébb nekem 8mp-re nyitva pengén rajzol. De ha nagyon kell ez is jó lesz neked.
2012. dec. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjuk már ezt a KIT-objektívezést. A 24-105mm F4 L IS USM is egy KIT objektív, mert az 5D Mark II mellé adták kitben, sőt a 24-70 2.8 L II USM is egy KIT-objektív mert az 5D Mark III mellé adják kitben, ha úgy vásárolod meg. Nevezzük nevén az objektíveket, mert az, hogy KIT nem jelent mást, mint, hogy belerakták egy dobozba egy fényképezőgép mellé.


Kérdésedre válaszolva az 1100D a lehető legalapabb belépőszintű fényképezőgépváz, amit házon belül (Canon) meg tudsz vásárolni (ha az elődjét az 1000D-t nem nézzük). Ha valóban hosszútávra tervezel vele akkor inkább feljebb nézelődj (650D,60D, 7D ) tudom drágább, de ez sajnos egy ilyen műfaj. Anno én is megvettem a 400D-t, de egy évig sem volt nálam, viszonylag hamar cseréltem 40D-re, ami mellé alig két éven belül jött az 5D Mark II. Azt tudd, hogy ha egyszer belépsz a dSLR-ek világába akkor onnantól nincs megállás, fejlesztesz és ölöd bele a pénzt, memóriakártyák, állvány,markolat, akkumulátorok, objektívek, vakuk, világítóberendezések, csak még ez, csak még az, megjelent egy új váz stb...


Ami az objektíveket illeti, a linkelt DC verziók olcsó, amatőr objektívek, én ilyen csomagot nem vásárolnék meg, inkább (ha a vázhoz ragaszkodsz) egy 1100D+18-55 IS (esetleg II)+70-200 F4 L USM kombót javasolnék (bár ez valamivel drágább, ha az objektíveket használtan veszed is, lényegesen jobban jársz és pár tizessel drágábban egy lényegesen használhatóbb rendszert építettél.)


A 18-55 IS egyébként ár-érték arányban az egyik legjobb Canon lencse, főleg, hogy használtan húszezer forint alatt hozzájuthatsz. A 17-40 a következő lépcső, de az használtan is jó százezerrel hosszabb és nem hoz lényeges előrelépést. A 70-200 pedig bár rövidebb ezerszer szebb rajzú tele és fényerőben is jobb az általad linkelt objektívnél.



Szép fényeket!

2012. dec. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)


Utolsó válaszoló.. tudnál nekem még segíteni pár dologban? Tényleg a lehető legjobbat szeretném megvenni( persze vegyétek figyelembe, hogy én nem vagyok profi) de sajnos mindenki mást mondd... :(

2012. dec. 28. 16:37
 6/15 anonim ***** válasza:
Szívesen, írj privátot, és ha tudok válaszolok/segítek!
2012. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Vegyétek figyelembe hogy mindennel együtt 150ezer forintom van rá, és ez lenne az első tükörreflexes gépem.. Nem profi gépet akarok venni, hanem belépő kategóriásat amivel kezdőként tudnék fejlődni.. és persze ezen az árkategórián belül a legjobbat...
2012. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Kezdésnek ez a gép mindenképpen ajánlott. Nekem fél éve van meg, teljesen meg vagyok vele elégedve. 18-55 IS verzióval vettem, de azóta vettem hozzá egy 55-250 IS-es teleobjektívet is. Persze a profi képminőséget állvánnyal fogod elérni. Erre én egy Cullmann Nanomax 260-at használok teljes megelégedettséggel. Hidd el, ha állványt is használsz, a képeid minősége drámai javuláson fognak keresztül menni. Sok sikert.
2013. jan. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
56%
Miért javulna a minőség egy állványtól?:O
2013. jan. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hehhe, passz. Én nem használok és nem is hiányzik. Esti fényképezéshez oké, oda kell, meg vadfotózáshoz, ilyenekhez. De portré, sima táj és egyéb fotózásokhoz csak útban lenne.
2013. jan. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!