Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Profi Fotósok! Mi a véleményet...

Profi Fotósok! Mi a véleményetek a Canon EOS 1100D fényképezőgépről? Nagy baj hogy nincs az obihoz stabi?

Figyelt kérdés

Nem vagyok profi fotós de most szeretnék beruházni egy komolyabb gépre(a mostani kompaktomnál komolyabbra) és ezt ajánlotta pár ismerősöm.

Itt a link: [link]


Pár oldalon láttam, hogy a profibb fotósok nagyon leszólták az objektívet ami hozzá jár, mert nincs hozzá stabi.. Ez tényleg ekkora gond? Mármint azt értem hogy profiknak ez gond.. De nekem, haladó fotósnak is probléma?


És mielőtt bárki kiakadna hogy haladóként miért veszek ilyen gépet.. hát nagyon nehezen gyűjtöttem össze rá a pénzt, és hosszabb távra szeretném venni a gépet.. És olyat szeretnék amit majd a későbbiekben(mikor fejlődök) is tudjam használni..


Azért szeretném ezt a csomagot venni mert az obi ami hozzá van így olcsóbban jön ki.. Mert szeretnék egy zoomos obit is az alap fix mellé :)


Köszönöm előre is a válaszokat! A bunkó stílust kerüljük köszi:)



2012. dec. 28. 14:53
1 2
 11/15 anonim válasza:
Miért javulna állvánnyal? Hát jó. A profi tájképek napfelkeltekor vagy napnyugta közelében készülnek. Ekkor a viszonylag szűk rekesz miatt ( pl. f11 vagy szűkebb ) hosszú záridőre van szükség, amit bajosan tartana ki bárki is kézben bemozdulás nélkül. Portréfotózáshoz persze én sem használok állványt. Ajánlott olvasmány Scott Kelby : Digitális fotóskönyv 1-4. Ez tényleg sok okosságot tartalmaz.
2013. jan. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt vettem, amikor tükörreflexesre váltottam, nagyon jó könyv: Enczi Zoltán - Richard Keating, Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek 2012
2013. máj. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#11: Ez mind szép és jó bár az érzékenység növelésére egyre több lehetőséged nyílik a mai modern szenzoroknak köszönhetően, bár tény, hogy ez nem annyira igaz az 1100D-re. Viszont a képminőségen semmit sem javít az állvány, csak segít abban, hogy a fotó ne mozduljon be, a kettő között hatalmas a különbség és ugyanez igaz a stabilizátorra is. A stabilizátor stabilizál, a stabis 18-55 optikai felépítése miatt rendelkezik szebb rajzolattal mint a nem stabilizátoros verzió, nem pedig a stabilizátor miatt.
2013. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Vass Sándor ***** válasza:
650D-t vegyél-cseréld az 1100D helyett, s evvel már tényleg "profinak" érzed magad. Nézz körül az M-42-es obik piacán,adapterrel bármelyik felcsavarható a Canonokra.Állvány a tájképekhez kell,portréhoz sem árt, de ott elhagyható!A 18-55 tényleg alap. Nekem 55-250 IS USM+ 28mm-es M-42-esem van, s kitűnően "elvagyok"vele,350D-n. 8 megapixel sok mindenre elég, hacsak nem akarsz posztereket nyomtatni.. Ja és a 650D videója sem utolsó a dupla pixeles fókuszpontokkal, ami az élességállításban szuper és a minőségben sem utolsó.
2014. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
#14: A 650D sem profi. Amatőr játékcucc, ne kezdjük el ezt a profizást. A 350D-nek meg nem a felbontása a baja, hanem az, hogy elavult, "öreg".
2014. jún. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!