Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Jó ötlet puska mikrofont venni?

Y-Cápa kérdése:

Jó ötlet puska mikrofont venni?

Figyelt kérdés
Fontos szempontok: stereo, ne zúgjon, jó minőség, olcsó. Filmezéshez kell egy ilyen tulajdonságokkal rendelkező mikrofon. Külsőleg fogom felvenni a hangot és majd később összevágni. A puska mikrofonok ha jól tudom egy irányba vesznek csak nagyon jól, alulról/felülről fogom valakivel belógattatni ezért nem tudom, hogy jó ötlet-e olyan mikrofont venni, ami csak egy irányban vesz jól. Ami mellőle jön hang, azt is ugyanolyan jól veszi, vagy az alig fog hallatszani? Jó ötlet ebben az esetben puska mikrofont venni?

2013. márc. 2. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, elvileg erre való. Külső felvételekhez nem ártana mellé még egy szélfogó is, nem sima szivacs, hanem az a marhanagy szőrős szivarforma.


Ha kis alapzajt akarsz, jó minőségben és sztereóban, az nem lesz olcsó játék:

[link]

Ez kb 350000 Ft


Szőrös szélzsák:

[link]

nagyjából 65000 Ft


A belógatáshoz még valami boom is kéne:

[link]

2013. márc. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kösz, akkor az alapzaj problémát megoldom audacity-vel és megveszem az AT6550-t :D
2013. márc. 2. 20:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Vigyázz, ez monó. Ha sztereót szeretnél, akkor ATR6250


[link]


Amatőr célra ez is megteszi, nem véletlenül olcsóbb egy nagyságrenddel mint a fenti puska.

2013. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is azt akartam írni, csak elírtam a számot, de azért kösz!
2013. márc. 2. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!