Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem tudok LILÁT fényképe...

Miért nem tudok LILÁT fényképezni Canon PowerShot SX110 IS- vel?

Figyelt kérdés

Van egy Canon PowerShot SX110 IS fényképezőgépem.Minden színt úgy ad vissza ahogy kell. Ám ha Lillát fényképezek bármilyen árnyalatban az minden beállítással Kék (beltéri , automatikus stb....)!!!!

Már minden lehetőséget,hátteret megpróbáltam de midig kék.

Segítsetek....



2013. márc. 4. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a digitális fototechnika - de a filmes technikát is említhetem - a valóságnak csak egy szűk metszetét adja vissza. Nagyon bonyolult színtér elméleti előadásokba lehetne kezdeni,ami viszont - terjedelmét illetően - nem ide való.

Röviden: sikerült megtalálnod a valóságos színek visszaadásának egyik legkritikusabb pontját, a lila szín reprezentációjának problematikájában.

Csak bevezetésképpen javaslom olvasgatni az alábbi ismeretanyagokat:

[link]


[link]

2013. márc. 5. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem,hát ez így sajnos nem egy jó hír.

Esetleg utólagosan (pl.: effektek,fotóprogrammal),vagy valamilyen szín hozzá adásával nem lehet előcsalogatni a Lilát????

Más hogyan fényképez lilát akkor???????

Köszönöm.

2013. márc. 5. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:

De, természetesen lehet manipulálni a képet. PhotoShop a digitális fotós barátja. :)

Vannak egyszerűbben kezelhető alkalmazások is. Pl.: GIMP


[link]

2013. márc. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tesztelem is rögvest..:)

2013. márc. 6. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!