Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy digitális kompakt fényképe...

Egy digitális kompakt fényképezőgép is képes olyan szép, éles képeket készíteni, mint egy tükörflexes?

Figyelt kérdés
A tükörflexesek nagy helyet foglalnak, és az áruk sem kismiska.

2013. márc. 31. 15:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem. Közelébe sem jön a kompaktok képminősége a DLSR gépekéhez. Ha képes lenne, szerinted a profi fotósok magukra akasztanának többkilós táskákat gépvázakkal, obejktívekkel, miegymással kitömve?
2013. márc. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Egy profi kompakt jó fényviszonyok között eléri az olcsóbb optikával szerelt tükrös gépek szintjét. De a profi, nagyítva is éles képekhez komoly objektívek kellenek.

De a jó kép elsősorban nem az élességtől lesz jó.

2013. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel a kompaktokkal lehet esélyed hasonló minőségre:


[link]

2013. ápr. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kompaktok közül egyedül a Pana LX, az Oly XZ, a Canon G és a Nikon P sorozat ér valamit. Többi kuka. Ok: szenzor mérete + fényerő. Ezalatt a telefon a jó alternatíva, felette (ha kell manuál beállítás, nagy zoom) akkor brige, vagy milc/tükrös.
2013. ápr. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gergoap ***** válasza:
Persze, tudsz szép éles képeket készíteni, állítsd a képélességet maximumra. Egyébként csalódtam, mikor én tükrösre váltottam. Alapból nincs olyan éles képük, mint egy bridge-nek, és ahogy nagyítja az ember a képet, úgy életlenedik. Viszont a kompakt képe szétesik, kockásodik, mikor nagyítod. Amivel borotvaéles képeim voltak: Fuji S5600, S6500, S9600, S200EXR
2013. ápr. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Ne nevettessétek már ki magatokat. Nincs olyan, hogy profi kompakt. Olyan van, hogy fényképezőgépnek kinéző valami körömpiszoknyi szenzorral (az APS-C vagy nagyobb szenzoros cuccok nem tartoznak ide, de nem is az általatok emlegetett árkategória), lényegesen gyengébb képminőséggel, ergonómiával, használhatósággal. Az utólagos képélesítés a lehető legrosszabb amit csinálhatsz egy fotóval, felejtsd el. Egyébként pedig azért "nincs alapból olyan éles képük mint egy bridge-nek" mert teljesen más a szenzorméret, minél nagyobb a szenzorméret, annál kisebb a mélységélesség adott rekeszérték és gyújtótávolság mellett, ezért használnak makróra általában APS-C-t FF helyett, de ezt így kategorikusan kijelenteni baromság, pont a fentiek miatt. Ha csalódtál amikor tükrösre váltottál, a hiba benned volt, nem a készülékedben.


El kellene fogadni, hogy a tükörreflexes rendszerek nem kezdőknek, magukat két hét nyomkodás után fotósnak nevező tiniknek és a tortán lévő 12-es gyertyát elfújó Döncikét fotózni akaró apukáknak-anyukáknak valók. Mire egy tükrös rendszert alkalmassá teszel arra amire egy bridge alkalmas (persze sokkal jobb minőség mellett), elköltesz alhangon 6-800e Ft-ot ha nem számolod az informatikai hátteret amin tárolod, feldolgozod a képeidet.

2013. ápr. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Nincs olyan, hogy profi kompakt."


Akkor ezek milyen kategóriát képeznek?


Canon G15, Canon G1X, Fuji X100


Ne keverd össze az élességet a mélységélességgel. Ráadásul még a mélységélességet sem ismered eléggé.

Ennek két definíciója van, aszerint, hogy a maximális, még élesnek tekintett szóródási kör méretét, amibe egy pontot az objektív leképez a szenzoron, hogy határozzuk meg. Ha függetlenné tesszük a szenzormérettől, akkor a DOF nem függ attól, hogy a gép FF, vagy APS-C. Csak a tárgytávolság, objektív gyujtótáv és a rekesz fontos.

A fotózásban általában használt formula viszont a szóródási kör méretét a szenzor átmérőhöz köti (általában átló/1500), ekkor pedig azonos tárgytávolság, gyújtótáv és rekesz mellett az FF gépen NAGYOBB a mélységélesség. Ez a definíció azért terjedt el, mert a képeket az emberek mérettől függően általában azonos szög alatt nézik, tehát a nagyobb fotót távolról, a kisebbet közelebbről. Így logikus volt a képmérethez kötni a kritikus szóródási kört.

Van egy csomó online DOF kalkulátor, nézz utána:

[link]


"Ne nevettessétek már ki magatokat."

2013. ápr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kompaktok között profik, de egy profi számára használhatatlan (munkára), nyilván sokadgépnek tök jó mert pici, de arra meg ugye ott vannak a MILCek. Azt meg azért jelezném, hogy olyanról írj amit használtál a gyakorlatban mert eléggé el vagy tévedve néhány dologban. :)
2013. ápr. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként pedig nem kevertem semmit semmivel, ha érted amit leírtam akkor rájössz. :)
2013. ápr. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A kompaktok között profik, de egy profi számára használhatatlan (munkára)."

Ezeknél rosszabb géppel is dolgoztam már (G9). Van, ahova nem lehet se tükröst, se MILC-et vinni. Ilyenkor jön az iPhone és a "High End" kompaktok.


"Nyilván sokadgépnek tök jó mert pici, de arra meg ugye ott vannak a MILCek."

Nem tudom, mi az a sokadgép, de ha olyan, mint a másodváz, akkor arra miért lenne jó?


"Azt meg azért jelezném, hogy olyanról írj amit használtál a gyakorlatban"

Ezekkel dolgozom.


"mert eléggé el vagy tévedve néhány dologban. :)"

Te nem vagy tisztában a fogalmakkal. Pontosan tudom, mit mondok és mi annak a fizikai háttere. Te is utána nézhetnél, ott a link.


"Egyébként pedig nem kevertem semmit semmivel, ha érted amit leírtam akkor rájössz. :)"

Értem, amit mondasz, és azt is tudom, min csúszol el, de szeretem nézni, ahogy a nagyszájúak vergődnek, így ebben most nem segítek.


További szép napot!

2013. ápr. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!